360_degree

360 Degree Analitik Düşünme Becerisi Sağlıyor

Zihinsel gelişime faydalı oyunlar çocuklar için olmazsa olmazlardır. Çocuk gelişim çağında zihinsel gelişimine destek verecek oyunları oynamalıdır. Zihinsel aktivite yapan çocuklar yetişkinlik dönemine sıkı bir hazırlık yapmış olurlar. Bu kapsamda, çocukların zihinsel gelişimi destekleyen mobil oyunlardan birini inceledik: 360 Degree

Oyun, çeşitli şekiller içerisinde duvarlara çarparak sürekli hareket eden bir topun mümkün olduğunca uzun süre oyunda kalmasını ve puanları toplamasını çalışmak üzerine kurulu. Daire ile başlayan oyunda üçgen, kare gibi başka şekiller de bulunuyor. Oyuna başlamadan önce 4 farklı oyun türünden biri seçiliyor ve oyuna başlanıyor. Bu oyun türleri, sabit şekilde duran şeklin iki yöne döndürülerek oynanan “klasik” tür, hareketli şeklin iki yöne döndürülerek oynandığı “modern” tür, belli bir süre dokunulmadığında parçalarından birini kaybeden “blink” ve topun rengine göre duvarlara vurulması gereken “renk” şeklindedir. Birini seçerek oyun başlıyor ve top hareket ediyor. Hareket eden top ilk iki oyun türünde tuzaklara çarpınca patlıyor. Blink’te duvarlar bir süre sonra yok olduğu için boşluğa düşüldüğünde oyun bitiyor. Renk ise bunların en zoru, aynı renkte duvara dokunulmadığında oyun bitiyor. Ne kadar çok puan toplanırsa o kadar yüksek skor elde ediliyor ve belli aralıklarla çıkan yakut toplama bölümlerinde toplanan yakutlar ile yeni şekiller açılabiliyor.

360 Degree, yön bilgisi, hızlı karar alma, el göz koordinasyonu, üç boyutlu düşünme, problem çözme gibi kazanımlar sağlıyor. Oyunu oynayan çocuklar, zorluğundan dolayı hırs yapabilir ya da agresifleşebilirler. Bunu da gözardı etmemek gerekiyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, ücretsiz versiyonunda aşırı derecede reklam içeriyor. Oyun içi yükseltme seçeneği kullanılarak ya da internet kapatılarak bunu çözebilirsiniz. Ayrıca, zorluk derecesi yüksek olan bu oyunu çocuklarınızla beraber oynamanızda ve onlara belirli bir süre vermenizde fayda bulunuyor.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Geometrik şekiller hakkında bilgi edinme
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, zaman
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Aşırı derecede reklam içeriyor.
Geliştirici The Mascoteers
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi https://www.themascoteers.com/three-sixty-degree/
Kategori Oyun
Boyut 55,3 MB
Yaş Sınırı 10 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android