snowboard racing

Snowboard Racing El Göz Koordinasyonu Sağlıyor

Oyunlar, çocuğun gelişim sürecindeki en büyük yardımcılarından birisidir. Oyun, çocukların birçok fiziksel ve psiko-motor gelişimini destekleyen araçlardandır. Sadece gerçek hayattaki oyunlar değil, dijital oyunlar da bunu sağlamaktadırlar. Çocuğun gelişim sürecinde, aşırıya kaçmadan oynayacağı oyunlar ona oldukça fayda sağlayabilir. Biz de bu oyunları inceleyerek sizlere sunuyoruz. Snowboard Racing de bu oyunlardan birisi.

Oyun, iki boyutlu bir düzlem üzerinde oynanıyor. Karakter seçimi ile başlayan oyunda amaç, tepelerden snowboard ile kayan karakterle havada hareketler yapmak ve yerdeki altınları toplamak. En iyi hareketi yapıp bolca altın toplandığında, bölüm üç yıldızla tamamlanıyor ve diğer bölümlere geçilebiliyor. Oyunun en güzel özelliği, çocuklar için el göz koordinasyonu sağlamasıdır. İki eli birlikte kullandıran bu oyun ile çocuk, gördüğü şeye göre karar verip eliyle bu kararı yerine getirecek ve el göz koordinasyonunun kuvvetlenmesini sağlayacak. Bir süre sonra oyun tekrara düşse de eğlenceli dakikalar geçirtebiliyor.

Oyun ile çocuğunuzun hızlı karar alma, duruma uygun tepki verme, el göz koordinasyonunun sağlanması gibi kazanımları olacaktır. Ayrıca bu oyun yön bilgisini de güçlendirmektedir.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun ücretsiz versiyonda reklam gösterimi ve yükseltme seçenekleriyle birlikte geliyor. Bunun için ücretli versiyona geçmenizde fayda olabilir.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Yeryüzü şekilleri hakkında bilgi edinme
Genel Kültür
Hobi  Snowboard kullanımı hakkında bilgi edinme
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Snowboard yaparken düşüldüğünde bir şey olmaması kötü örnek olabilir.
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri ve reklam gösterimi var.
Geliştirici Upbeat Games
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Macera
Boyut 35,3 MB
Yaş Sınırı 8 yaş üstü
Platformlar iOS, Android