Archaeologist - Jurassic Life

Archaeologist – Jurassic Life Çocukları Tarih Öncesine Götürüyor

Yapboz oyunlarını daha önceden çokça incelemiş ve zihinsel gelişime olan katkılarından bahsetmiştik. Yapbozlar çocukların analitik düşünme becerisini geliştirmekte ve onların zihinsel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Klasik yapbozların git gide sıradan hale geldiği ve eski çekiciliklerinin olmadığını düşündüğümüzde, farklı yapbozların ön plana çıkacaklarını söyleyebiliriz. Bu kapsamda, sadece yapboz değil, boyama da yapılabilen bir oyunu inceledik: Archaeologist – Jurassic Life

Oyun, iki farklı yapboz ve bir boyama oyunundan oluşuyor. Yapbozlardan ilki, arkeolog karaktere yardımcı olup toprak altından çıkarılan kemiklerle oynanıyor. Belli bir kazı alanında kemikler bulunup sonra bütün parçalar birleştiriliyor ve dinozorların iskeletleri ortaya çıkarılıyor. Diğer yapbozda da dinozorların resimleri oluşturulmaya çalışılıyor. Resmi tamamlanan her dinozor için boyama özelliği de devreye giriyor ve şekli belirlenmiş dinozorlar çocuklar tarafından istediği renge boyanıp ekran görüntüsü alınabiliyor.

Oyun çocukların hem görsel zekalarını geliştiriyor hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Ayrıca, tümevarım yeteneği, analitik düşünme, planlama, renk bilgisi gibi kazanımlar da sağlamaktadır.

Ebeveynlere Tavsiye:

Eğlenceli bir yapboz oyunu olan Archaeologist – Jurassic Life, oyun içi yükseltme seçeneği ile geliyor. İsterseniz ücretsiz versiyonunu kullanabilir, isterseniz yükseltip farklı seviyeler de açabilirsiniz. Basit arayüzü ile çocukların rahatlıkla oynayabileceği bir oyun olan Archaeologist – Jurassic Life’ı çocuklarınızla birlikte oynamayı ihmal etmeyin.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Arkeoloji, dinozorlar hakkında bilgi edinme
Genel Kültür  Dinozor çağı hakkında bilgi edinme
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, zaman
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri var.
Geliştirici Magister App
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.magisterapp.com/wp/portfolio-posts/archeologist-jurassic-life/
Kategori Yapboz
Boyut 32,3 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS, Android