run sheldon

Run Sheldon Hızlı Karar Almaya Yardımcı Oluyor

Hızlı karar alma, problem çözme yeteneğiyle birleşmesi çocuğun gerçek hayatta başarılı birey olmasını sağlar. Olaylar karşısında doğru kararlar vermek, problemlerin üstünden en kısa sürede gelmek bunun sonucu olarak ortaya çıkacaktır. Çocuk, bu yeteneğini ise yaşayarak ve karar alarak kazanır. Başına gelecek bir olay, oynadığı bir oyun bu kazanımı sağlayabilir. Bu bağlamda, çocuğun hızlı karar almasına yardımcı olacak bir oyunu inceledik: Run Sheldon

Run Sheldon, klasik tavşan kaplumbağa hikayesinin oyun versiyonudur. Bir grup tavşan bitiş çizgisinde koşucu tavşanı beklerler fakat galip gelen bir kaplumbağadır. Bu duruma sinirlenen tavşanlar, kahramanımızı kovalamaya başlarlar. Böylece oynayan kişi oyunda dahil olmuş olur. Başlar başlamaz oyunun dinamiklerini anlatan bir tutorial oynanmaktadır. Burada oyunun nasıl oynandığını öğrenen kişi artık kahramanımızı en ileriye götürmeye hazırdır. O kahramanımız Sheldon’dır. Sheldon, nefes nefese koşusuna başlar ve oyun başlamış olur. Altınları toplamak, gelen tavşanlardan kaçmak, tavşanlara yakalanmamak, havuç toplamak, belli aralıklarla gelen anahtarları kazanmak oyunun unsurları. Zıplayıp, havada yavaş süzülüp, farklı konumlara kaçıp ilerlemeye çalışılıyor. Sheldon, bir müddet bekleyerek özel güçlerini de kullanabiliyor. Kullandığı özel güçler, ona altınları hemen toplatan mıknatıs, hızlı koşturan koşu gücü ve kalkan olarak kullanılabiliyor. Sheldon, belirli görevleri yerine getirerek elmas kazanıyor ve yükseltmeler yapabiliyor. Yükseltme yaptıkça daha başarılı oluyor.

Oyun, klasik bir iki boyutlu macera oyunu. Sonsuz koşu olarak tabir edilen bu oyunlar, hızlı karar alma, problem çözme, inisiyatif alma gibi kazanımlar sağlıyorlar.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, yükseltme seçenekleri ile geldiğinden çocuğun satın alma yapmasının önüne geçmeniz uygun olacaktır. Ayrıca oynanabilirliği çok yüksek olduğundan bağımlılık yapma riski mevcuttur. Bir de, Sheldon’ın tavşanları etkisiz hale getirmesi de şiddet içermektedir. Bu sebeplerle oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda bulunmaktadır.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, zaman,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:  Tavşanların vurulması şiddet içermektedir.
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:  Tavşanların agresif durumları çocuğa kötü örnek olabilir.
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri var.
Geliştirici Bee Square
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.beesquare.net/
Kategori Macera
Boyut 84,8 MB
Yaş Sınırı 10 yaş üstü
Platformlar iOS, Android