animal babies

Sevimli Bir Yapboz Oyunu: Animal Babies

Yapbozlar, gelişim çağındaki her çocuk için iyi bir zihin geliştirme araçlarıdır. Parçaların birleştirilmesi, tümevarım yapma, ufak parçalardan büyük parçayı tahmin etme, zihinsel gelişimin en önemli basamaklarıdır ve yapbozlar çocuğa bu kazanımları sağlar. Bugün, okul öncesi çocuklar için kullanılabilecek güzel bir yapboz oyununu inceledik: Animal Babies

Oyun, yavru hayvan resimleriyle oluşturulmuş yapbozları içeriyor. Çocuklar bu oyunu oynayarak sevimli hayvanları tanıyabiliyor ve bunun yanı sıra zihinsel gelişimlerini de gerçekleştirebiliyorlar. 2-5 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanmış görseller hem onların görsel zekalarına hitap ediyor hem de oyunu olabildiğince basit hale getiriyor. Sesli yönergelerin bulunması ise çocukların kullanımları sırasında zorluk çıkmamasına imkan tanıyor.

Animal Babies, çocukların görsel zekalarını geliştirip zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Tümevarım, analitik düşünme, problem çözme gibi kazanımlar da sağlayabiliyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, ücretsiz versiyonda kısıtlı seçeneklerle oynanabiliyor. Daha fazla parça açmak için oyun içi yükseltme seçenekleri bulunuyor. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluğu bulunmayan oyunu çocuklarınızla, belli bir süre, birlikte oynayabilir, onlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim  Hayvanlar hakkında görsel bilgi
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri var.
Geliştirici Mc Pepper Games
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.mcpeppergames.com/
Kategori Yapboz
Boyut 43,5 MB
Yaş Sınırı 2-5 yaş arası
Platformlar iOS, Android