super 7

Super 7 Zihinden 4 İşlem Yaptırıyor

Matematik eğitiminin en önemli adımı zihinden işlem yapmaktır. Zihinden işlem yapan bir çocuk matematik derslerinden başarılı sonuçlar alır. Fakat, bunun için de bolca alıştırma yapmak gerekir. Yardımcı ders araçları bunun için kullanılsa da yeterli olmayabilir. Zihinden işlem yaptıran oyunlar çocuklar için hem eğlence aracıdır hem de sıkılmadan çalışabilecekleri bir alıştırma uygulamalarıdır. Biz de bunlardan birini inceledik: Super 7

Super 7, basit bir dört işlem oyunu aslında. Ekrana gelen sayıları birbirlerine birleştirerek 7 elde edilmesi üzerine kuruludur. Çeşitli açılardan ekrana giren sayılar ya oynayanın ya da oyunun kendisinin aracılığıyla birbirlerine birleşmektedirler. Sayılar kullanıcı kontrolüyle birleştirilip 7 elde edildiğinde o sayı yok oluyor ve diğerleri için hareket alanı büyüyor. O sırada kontrol dahilinde olmayan sayılar da birleşebiliyorlar. Bunun için de sayılara yön vermek ve birleşmelerine engel olmak gerekiyor zira 7’nin üstünde bir sayının ortaya çıkması oyunu bitiriyor. Bir süre sonra çarpma ve bölmeli sayılar da oyuna dahil oluyorlar ve onlara göre strateji belirlenmesi de gerekiyor. Ekranda çok kalan ve fazla parçalardan oluşturulan sayılar diğerlerine göre daha büyük oluyor ve oyunun başarısız olmasına sebep olabiliyor. Tüm bu durumlara göre karar alınıp oynamak gerekiyor.

Oyun, çocukların zihinden işlem yapmalarına imkan tanıyor. Zihinden işlem yapıp hızlı karar alan çocuk, sayıları bir araya getirip oyununa devam edebilir. Problem çözme, inisiyatif alma, yön bilgisi, analitik düşünme gibi kazanımlar sağlayan oyun iyi bir yardımcı ders aracı olabilir.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun ücretsiz versiyonda reklam seçenekleri ile geliyor. Bunun için interneti kapatabilir ya da ücretli versiyona yükseltme yapabilirsiniz. Çocuğunuzla beraber oynamanız da, onun oyundan zevk almasını arttırabilir.

Öğretmenlere Tavsiye:

Zihinden işlem yapma güçlüğü çeken öğrencilerinize bu oyunu tavsiye edebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, dört işlemi
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri ve reklam var.
Geliştirici No Monkeys
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.nomonkeys.com/
Kategori Eğitim
Boyut 13,2 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS