mega jump

Mega Jump Çocukların Hızlı Karar Almasına Yardımcı Oluyor

Oyun oynayan çocuk, oynadığı oyunlardan birçok kazanım elde eder. Oyun, temel amaç olarak bunu gütmese de sonuç olarak o oyunu oynayan çocuk oyundan birçok şey öğrenmektedir. Mobil oyunlar da çocuklara kazanımlar sağlarlar. Hızlı karar alma, yön bilgisi, planlama, analitik düşünme gibi. Biz de, çocuklara yön bilgisi ve hızlı karar alma kazanımları sağlayan bir oyunu inceledik: Mega Jump

Mega Jump, basit bir macera oyunu. Oyunda karaktere, mobil cihazı hareket ettirerek yön veriliyor ve en yukarı çıkmasını sağlanıyor. Yukarı çıkarken yer çekimi etkisi de dahil olduğundan karakter düşmeye başlıyor. Bunu da, belli aralıklarla çıkan zıplama tahtaları ve toplanan altınlar engelliyor. Alınan her altın para karakteri daha yukarı çıkarıyor. Mobil cihazı sağa veya sola yatırarak toplanan bu altınlar alınamazsa karakter aşağı doğru düşmeye başlıyor. Belli bir yerden sonra ise oyun kaybediliyor. Toplanan her 10 altın para bir kağıt paraya çevriliyor ve bu kağıt paralarla yükseltmeler yapılabiliyor.

Oyun, çocukların hızlı karar almasına, odaklanmasına yardımcı oluyor. Yön bilgilerinin kuvvetlenmesine de katkı sağlıyor ve problem çözme yeteneklerini geliştiriyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, oyun içi satın alma seçenekleri ile geldiği için oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda bulunmaktadır. Ayrıca, oynanabilirliği yüksek olduğundan çocukların çok zaman geçirmesine karşı belirli süreler tanımanız iyi olacaktır.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Yer çekimi, farklı coğrafyalar hakkında bilgi alma
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, renk, şekil, boyut, miktar,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:  Karakterin yüksekten düşmesi korkutucu olabilir.
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri var.
Geliştirici Get Set Games
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://getsetgames.com/games/mega-jump/
Kategori Macera
Boyut 93,8 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS