PiczleLines_logo

Piczle Lines Zihinsel Gelişime Destek Oluyor

Analitik düşünme becerisi, çocuklar için hayatlarının geri kalan kısımları için önemli bir zihinsel gelişim evresidir. Çocuklar analitik düşünme becerisi kazanarak olaylara farklı bakış açılarıyla bakar ve eleştirel düşünme kabiliyeti elde ederler. Bunu sağlayan oyunlar da çocuklara en büyük yardımcıdır. Gerçek hayatta birçok oyun ve oyuncak bu görevi görürken, mobil oyunlar da artık bu görevi hakkıyla yerine getirebiliyorlar. Biz de, zihinsel gelişim için faydalı bir bulmaca oyununu inceledik: Piczle Lines

Oyunda kahramanımız profesör, tatilde çektirdiği fotoğrafları bir hata sonucu kaybeder. Profesör, engin bilgisi ile bilgisayarda kaybolan ve bozulan fotoğraflarını geri getirecek bir yöntem keşfeder. Oyunu oynayan kişiler de bu yöntemle profesöre destek olarak fotoğraflarını geri kazandırma görevini yerine getiriyorlar. Temel olarak iki sayıyı, sayının değeri kadar kare giderek birleştirme görevi ile bölümler geçilmektedir. 10 ile 10’u birleştirirken 10 kare gitmek ve diğer sayıların yollarını kapatmamak gerekiyor. Bu sayede bulmaca tamamlanabiliyor ve oyun bir sonraki bölüme geçiyor.

Oyun, karar alma, analitik düşünme, tümevarım gibi kazanımlar sağlıyor. Çocukların zihinsel gelişimlerine destek oluyor ve problem çözme becerilerini geliştiriyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oldukça basit bir arayüzü ve anlaşılabilir kuralları olan bu oyunu çocuklarınıza oynatarak onların zihinsel gelişimlerine destek olabilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri  Yön, konum, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:
Geliştirici Score Studios
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://score-studios.jp/piczle.html
Kategori Bulmaca
Boyut 9,5 MB
Yaş Sınırı 10 yaş ve üstü
Platformlar iOS