123D-02

Çocuklar 123d Sculpt ile Üçüncü Boyutu Keşfediyor

Üç boyutlu düşünmek, bir bireyin matematiksel zekasının kuvvetli olduğunun delilidir. Olayları her yönüyle tahlil edip büyük resmi görebilmek bu kişilere özel bir kabiliyettir. Çocukluk çağında oynanan oyunlar, zihnin ona göre çalışması bu kabiliyeti kazandırabilir. Çocuk, bu kabiliyetle, yetişkinlik çağında başarılı bir insan olacaktır. Oyuncaklar ve oyunlar çocukların bu kabiliyeti kazanmadaki en önemli yardımcılarıdır. Tabii ki mobil oyunlar ve uygulamalar da. Bu kapsamda, çocukların rastgele cisimler oluşturabilecekleri ve bunları üçüncü boyutta yapabilecekleri bir uygulamayı, 123d Sculpt‘ı inceledik.

123d Sculpt, çeşitli şekiller üzerinde çalışarak bir başka şekil ortaya çıkarma, onu boyama ve bir heykel haline getirme temelinde çalışmaktadır. Uygulama, belirli bazı şekiller üzerine çalışma imkanı tanıyor. Canlılar, şekiller ve cisimler ile çalışılabilmektedir. Seçilen bir 3 boyutlu cisim üzerinde çeşitli araçlarla şekillendirme yapılabiliyor. Bu araçlar kullanılarak şekil üzerinde parçalar oluşturulabiliyor, çukurlar açılabiliyor veya bu yapılan çalışmalar yumuşatılabiliyor. Ayrıca, boyama araçları ile şekiller renklendirilebiliyor.

Bu uygulama ile çocuklar bir şekilden farklı bir şekil oluşturabilme kabiliyeti kazanabilirler. Ayrıca, 3 boyutlu düşünme, analitik düşünme, karar alma, inisiyatif alma gibi kazanımlar da sağlayan bu uygulama çocukların zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Çocuklarınızla farklı şekiller oluşturabilir ve onlarla eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Onların yaratıcılıklarına müdahale etmeden birlikte bir şeyler yapma keyfi yaşayabilirsiniz. Ücretsiz sunulan bu uygulama oyun içi yükseltme seçenekleri dışında rahatsız edici şeyler içermiyor.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim  Anatomi hakkında bilgi
Genel Kültür
Hobi  3 boyutlu objeler üzerinde çalışma
Matematik
Sanat  Heykel
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  3 boyutlu düşünme, yeniden tanımlama ve düzenleme becerisi
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri mevcut
Geliştirici Autodesk
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.123dapp.com/
Kategori Eğitim
Boyut 159 MB
Yaş Sınırı 10 yaş ve üstü
Platformlar iOS