7 little words

7 Little Words ile İngilizce Kelime Öğrenmek Kolaylaşıyor

Ülkemizde yabancı dilde eğitime küçük yaşta başlanıyor fakat istenilen verimin alınmasında sorunlar yaşanıyor. Dil bilgisi öğretimi odaklı yürütülen yabancı dil eğitimi ile çocuklar yeterli bilgi düzeyine ulaşamıyorlar. İstenilen verimin alınabilmesi için eğitim gören kişinin kelime dağarcığının olması ve pratik yapması uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Kelime dağarcığının geliştirilmesi için birçok çalışma yapılıyor fakat çoğu zaman sıkıcı hale gelen çalışmalar özellikle küçük yaşta bu eğitimi alan çocuklar için bir anlam ifade etmiyor. Bunun önüne, hem eğlendiren hem de kelime öğreten oyunlar, uygulamalar ise geçebiliyorlar. Bu kapsamda, eğlenceli bir kelime oyununu inceledik: 7 Little Words

Oyun, her aşamada 7 kelimenin anlamı veya eğlenceli tanımlamasını verip bu kelimelerin bulunması üzerine kurulu. bu yedi kelimenin heceleri tabloda karışık halde bulunuyor ve bulunan kelime bu heceler birleştirilerek tamamlanıyor. Örneğin tabloda yer alan arm str ong heceleri bir araya gelince armstrong oluyor ve Ay’a giden ilk insanın soyadını oluşturuyor. Tamamlanan her kelimenin heceleri tablodan siliniyor ve sonraki kelimelerin bulunması daha da kolaylaşıyor. Anlamları İngilizce olarak verilen kelimelerin bulunması çoğu zaman kolay olmuyor haliyle. Bunun için de önce o cümleden bir anlam çıkması ve o anlama göre kelimenin bulunması gerekiyor. Bu sayede ekstradan kelime öğrenimi de gerçekleşmiş oluyor.

Oyun, oynayan çocuklar için kelime öğretiminde kullanılabilecek bir araç konumunda. En az ortaokul seviyesinde çocukların oynayabileceği bu oyunda yabancı dilde kelime öğrenimi gerçekleştiriliyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, dil öğrenimi belirli bir seviyenin altındaki çocuklar için sıkıcı hatta anlaşılmaz gelebilir. Fakat, sizin kontrolünüzde, belirli bir seviyenin üstündeki çocuklar için iyi bir eğitim aracı konumunda. Oyunu çocuklarınızla birlikte oynamanız ve onlara yardımcı olmanız faydalı olabilir.

Öğretmenlere Tavsiye:

İngilizce eğitiminin her seviyesi için çok rahatlıkla tavsiye edebileceğiniz bu oyun sizin için faydalı bir öğretim aracı olacaktır.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi yükseltme seçenekleri mevcut
Geliştirici Blue Ox Technology
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.7littlewords.com/
Kategori Bulmaca
Boyut 17,4 MB
Yaş Sınırı 13 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android