kids-animal-slide-puzzle

Zihinsel Gelişime Faydası Olan 10 Yapboz Oyunu

Yapboz oyunları çocukların zihinsel gelişimine katkı yapan oyunlardır. Sadece gerçek oyuncak olanları değil, mobil oyun olarak da yapbozlar bu görevi yerine getirebilmektedir. Çocukların bu oyunları oynayarak görsel zekalarının geliştiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda analitik düşünme karar verme ve yön bilgisi gibi kazanımları da olan bu oyunlar iyi birer zeka oyunlarıdır.

Sitemizde belli aralıklarla incelediğimiz yapboz oyunlarını derledik. Çocukların zihinsel gelişimine faydası olan 10 oyun:

1- Shape Puzzle

shape-puzzle-word-learning-game-for-kids-okö

Oyun, çocuklara parçaları birleştirerek tümevarım yeteneğini geliştirme, yabancı dil öğrenimi, anlam çıkarma, anlamlı bir sonuca ulaşma gibi kazanımlar sağlıyor. Ayrıca, görsel zekalarının gelişmesine de katkı sağlıyor.

Detaylı incelememiz için: https://oynakesfetogren.com/2016/03/04/shape-puzzle-word-learning-game-for-kids-oyun-incelemesi-ios/

appstore

2- Tinkerbox

tinkerbox 

Oyun, çocukların stratejik düşünme, tümevarım, mekanik sistemlerin çalışma prensipleri, fizik kurallarının öğrenimi gibi kazanımları sağlamaya çalışıyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/05/20/tinkerbox-oyun-incelemesi-ios/

appstore

3- How to Make Origami

how_to_make_origami_crane

How to Make Origami, çocukların el becerilerini, motor gelişimlerini, el göz koordinasyonu ve hayal gücünün güçlenmesi gibi kazanımlar elde etmesinde oldukça başarılıdır. Sonuç olarak ortaya anlamlı bir şekil çıkması, çocuğun öz güven kazanmasına da ortam sağlıyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/05/21/how-to-make-origami-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

4- Birds

birds

Oyun, çocukların görsel zekalarına hitap etmektedir. Onların planlama, karar verme, tümevarım gibi konularda gelişim göstermesini sağlıyor ve bunu eğlenceli bir şekilde yerine getiriyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/05/24/birds-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

5- Clockwork Brain

ClockworkBrain

Oyun, çocukların görsel algılarının gelişmesine, zihinsel gelişimlerine, dikkat ve hafızalarına olumlu katkı sağlıyor. El göz koordinasyonun sağlanması, İngilizce kelime öğrenimi, yön bilgisi gibi kazanımlar da sağlayan bu oyun çocukların zihinsel aktivite yapması için çok iyi bir uygulamadır.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/06/01/clockwork-brain-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

6- Chuggington Bulmaca İstasyonları

chuggington

Oyun, çocukların görsel zekalarının gelişmesine, hızlı düşünme, sayma sayılarını öğrenme, dikkatini odaklama gibi kazanımlar sağlıyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/06/05/chuggington-bulmaca-istasyonlari-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

7- GazziliPuzzles

2

Oyunu oynayan çocuklar görsel zekalarını geliştirmekte, el göz koordinasyonu sağlamakta ve güzel vakit geçirmektedir.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/06/16/gazzilipuzzles-oyun-incelemesi-ios/

appstore

8- Meet Animals

meet animals

Oyun, çocukların analitik düşünme, problem çözme yeteneklerini geliştiriyor. Onların görsel zekalarına hitap eden bu oyun aynı zamanda doğru karar verme, tümevarım gibi kazanımlar da sağlıyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/06/21/cocuklar-meet-animals-ile-hayvanlarla-tanisacak/

appstore

9- Kids Animal Slide Puzzle 

kids-animal-slide-puzzle

Oyun, çocukların analitik düşünme becerilerini geliştiriyor. Ayrıca zihinsel gelişimlerine ve görsel zekalarında da katkı yapıyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/06/26/kids-animal-slide-puzzle-oyunu-zihinsel-gelisime-yardimci-oluyor/

appstore AndroidMarketLarge

10- Kids Cars, Vehicles and Trucks Puzzle Game

screen480x480

Oyun, çocukların zihinsel gelişimlerine destek oluyor. Yabancı dilde kelime öğrenimi sağlıyor ve görsel zekanın güçlenmesine yardımcı oluyor.

Detaylı inceleme için: https://oynakesfetogren.com/2016/06/29/kids-cars-vehicles-and-trucks-puzzle-game-okul-oncesi-cocuklar-icin-yapboz-oyunu/

appstore AndroidMarketLarge