Paint-Sparkles-Draw-A

Paint Sparkles Draw Resim Yeteneğini Geliştiriyor

Renkler, boyama, resim yapma, çocuğun okul öncesi ve temel eğitimde en çok sevdiği şeylerdir ve birçok çocuk boyama yaparak, resim çizerek nice boyama kitabı ve defteri tüketmiştir. Devrin teknolojilerine göre araçlar değişiyor fakat eylemler aynen devam ediyor. Çocuklar artık boyamayı tabletler üzerinden yapıyor. Biz de çok farklı seçenekler sunan ve boyamayı eğlenceli hale getiren bir uygulamayı inceledik: Paint Sparkles Draw.

Paint Sparkles Draw, klasik resim yapma uygulamaları gibi çeşitli alternatifler sunan ve üstüne ekstra özellikler barındıran bir uygulama. Kalemler, fırçalar ve renk paletleri ile boyama yapılabiliyor, farklı renklendirme seçenekleri kullanılabiliyor (simli, düz, yıldızlı renkler) ve düz beyaz zemin yerine çizimler üzerinden de boyama gerçekleştirilebiliyor. Akıllı cihazların hareket sensörlerini kullanarak havai fişeklerle boyama yaptırması çocuklar için eğlenceli olabiliyor. Tüm bunların dışında, çocukların hayal dünyalarını parmakları ile resmetmelerini sağlayan bu uygulama çocuklara eğlenceli dakikalar vaat ediyor.

Uygulama, çocukların görsel zekalarının, el göz koordinasyonlarının gelişimine destek oluyor. Hayal dünyalarını kuvvetlendiriyor ve geliştirme imkanı tanıyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Uygulama her ne kadar birçok özelliği barındırsa da reklam gösterimi yapıyor ve can sıkıcı reklamları gösterebiliyor. Çocuklarınızla beraber kullanmaya ve kısıtlı süre tanımaya çalışın.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi Resim yapma
Matematik
Sanat  Resim, renkler, çizim
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler Görsel zeka
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi satın alma
Geliştirici TabTale
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.tabtale.com/app/paint-sparkles-draw/
Kategori Eğitim
Boyut 67,4 MB
Yaş Sınırı 4 yaş ve üstü
Platformlar iOS