1468309869_Catalhoyuk_Arkeoloji_Yaz_Atolyesi___6

Çatalhöyük Arkeoloji Yaz Atölyesi Çocukları Bekliyor

Çatalhöyük Neolitik Kenti, insalık tarihi açısından önemli bir yere sahip ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor. Kazı çalışmalarının başlandığı günden beri tarihin karanlık sayfalarını aydınlatan bu antik kent, bugünlerde farklı bir heyecana ev sahipliği yapıyor. Çatalhöyük Arkeoloji Yaz Atölyesi kaşif ruhlu çocukları bekliyor!

Öncelikle çocuklar olmak üzere farklı yaş ve meslek gruplarından, arkeoloji ve kültürel mirasımıza ilgi duyan herkese açık olan Çatalhöyük Arkeoloji Yaz Atölyesi, bu yıl 19 Ağustos’a kadar devam edecek. Katılımcıların ücretsiz olarak yararlandığı Çatalhöyük Arkeoloji Atölyesi, Cuma hariç haftanın 6 günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında açık olacak.

Çatalhöyük Arkeoloji Atölyesi’nde, başta çocuklar olmak üzere ilgilenen herkese Çatalhöyük tanıtılıyor, Çatalhöyük örneğinden yola çıkılarak ülkemizin kültürel mirasına karşı koruma ve sahiplenme duyguları kazandırılıyor. Bugüne kadar 7000’e yakın katılımcının ücretsiz olarak yararlandığı atölye etkinliklerinin sonunda, katılımcılara “kültürel emanetlerin koruyucusu” sertifikası veriliyor.

Çatalhöyük Arkeoloji Yaz Atölyesi, 11 Temmuz – 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.