feel electric

Feel Electric Duyguları Öğretiyor

Çocuğun gelişim sürecinde duyguları göstermesi, hangi duygunun neyi ifade ettiğini öğrenmesi, sosyal ilişkilerini etkileyen önemli bir aşamadır. Çocuk, baskın duyguları ile sosyal ilişkiler kuracak ve hayatını belki de ona göre şekillendirecektir. Çocukların kendilerini ifade etmelerini sağlayan duyguları öğrenmeleri önemlidir. Bu kapsamda, hem bu duyguları öğrenebilecekleri hem de İngilizce kelime karşılıklarını kavrayabilecekleri bir dijital günlük tarzı oyunu inceledik: Feel Electric!

Bu uygulama, içerisinde bulunan oyunlar ve veritabanı ile çocuk için hem bir dijital günlük hem de İngilizce öğrenebileceği bir oyun olarak tasarlanmış. Her gün uygulamayı açan çocuk, uygulamanın ona sorduğu “bugün nasılsın?” sorusuna cevap veriyor ve gününün nasıl geçtiğini, ne gibi duygular hissettiğini günlük olarak kaydedebiliyor. Moodosphere denilen bu bölüme girip geçmişte hangi gün nasıl hissettiğine de ulaşabiliyor. Ayrıca, bol miktarda bulunan kelime oyunlarını oynayarak hislerin İngilizce karşılıklarını öğrenebiliyor ve bunların cümle içinde nasıl kullanıldığını da görebiliyor. Ayrıca, farklı oyunlarla da bu kelime öğrenimi desteklenebiliyor. Uygulamada yer alan oyunlar, verilen kelimeye uygun ifadenin yakalanması, gösterilen ifadenin kelime karşılığının bulunması ve verilen kelimelerin uygun ifadeye eşleştirilmesi şeklinde oynanabiliyor.

Feel Electric, çocukların ifadeleri öğrenmeleri ve İngilizce karşılıklarını kavramaları için ideal bir uygulama. Hem dijital günlük olarak kullanılması hem de öğretim amaçlarının bulunması iyi bir eğitici araç konumuna yerleştiriyor. Çocuklar bu uygulama ile görsel, işitsel zekalarını geliştirebiliyorlar.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun herhangi bir reklam veya oyun içi satın alma içermiyor. Zorluk derecesi de bulunmayan oyun, İngilizce dil desteği ile geldiği için çocuklarınıza refakat etmeniz ve uygulamayı onlarla beraber kullanmanızı tavsiye ederiz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür Duygular ve hislerin öğrenilmesi
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama, gruplama, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:
Geliştirici Sesame Street
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Oyun
Boyut 335 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android