1467383266_Bir_Hayal_Bir_Oyun_Logo

Bir Hayal Bir Oyun Yarışması Geleceğin Tiyatrocularını Yetiştirecek

13 yıldır çocuklara ulaşarak hayal dünyalarını renklendiren Zorlu Çocuk Tiyatrosu, bu tecrübe ile şimdi de çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlıyor. Bu kapsamda onları cesaretlendirmek ve özgüvenlerini artırmak üzere, “Bir Hayal Bir Oyun” adlı yarışmayı başlatıyor.

2016-2017 yılında üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyacak öğrenciler, hayal güçleri ile yazacakları “yolculuk” temalı özgün hikayelerle yarışmaya katılabilecek. Tiyatro oyuncuları, tiyatro yazarları, akademisyenler, kitap yazarları gibi sanat dünyasından önemli isimlerden oluşan jüri tarafından yapılacak değerlendirme ile seçilen eser, uzman tiyatro yazarları tarafından senaryolaştırılarak bir tiyatro oyununa dönüştürülecek ve ardından sahneye taşınacak.

Yarışmada dereceye giren hikayeler birbirinden değerli ödüllere sahip olacak. Dereceye giren ilk 3 esere sırasıyla 10 bin TL, 5 bin TL ve 3 bin TL’lik para ödülü verilirken; 3 hikâyenin sahibi de “Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”ne katılarak hikâye yazımı konusunda temel becerilerini geliştirecek.

Yarışmaya katılmak isteyen çocukların 31 Temmuz 2016 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular www.zorlu.com/birhayalbiroyun linkinden yapılabileceği gibi, hikayeler posta yoluyla da paylaşılabilecek. Yedi kişilik jürinin yapacağı değerlendirmenin sonunda kazananlar, 31 Ağustos 2016’da açıklanacak. Dereceye giren oyunlar ise amatör bir tiyatro ekibi tarafından 2017 Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenecek.