magic piano

Magic Piano Çocuklara Müzik Sevgisi Aşılıyor

Müzik, gelişim çağındaki çocukların en çok ilgi duydukları sanatlar arasındadır. Hem işitsel zekalarını destekleyen hem de zihinsel gelişimlerine yardımcı olan müzik, çocuklar için bir eğlence aracıdır da aynı zamanda. Çocukların müzikle olan ilişkisi bir süre sonra flüt seviyesine inse de mobil oyunlar çocuklar için birçok imkanı tanıyorlar. Magic Piano da bunlardan biri ve çocukların müzikle olan ilişkilerini kuvvetlendiren bir oyun.

Oyun, basit anlamda, gelen notaların parmaklar vasıtasıyla basıldığı, bir klavye düzeninin olmadığı sadece uygun zamanda uygun kombinasyonla görevin yerine getirilmesi gereken bir oyun. Kurulduğu haliyle belirli sayıda müziği barındıran oyunda istenirse yeni şarkılar indirilip oynanabiliyor. Her şarkının üç farklı zorluk derecesi bulunuyor. En kolay seviyede bir ve iki parmakla nota basma görevi bulunurken en zor seviyede dört parmağı aynı anda kullanmak durumu ortaya çıkıyor. Yukarıdan düşen notaları, istenilen parmak sayısı ile, uygun zamanda ve uygun hızda basarak müzik çalınıyor. Zamanında basılmayan notalar düşük puan demek. Bir de diyelim iki parmağın aynı anda basması gereken nota tek parmakla çalınırsa diğer nota basılana kadar da bekleniyor ve bu da düşük puan demek oluyor.

Oyun, çocuklarda el göz koordinasyonu, hızlı karar alma, zihinsel gelişim ve işitsel zekanın gelişimi gibi kazanımlar sağlıyor. Oyunu oynayan çocuklar, puan sisteminin olması sebebiyle daha hırslı ve görevleri eksiksiz yerine getirme isteğiyle oynayacakları için onlarda bir sorumluluk bilinci oluşması sağlanabilir.

Ebeveyne Tavsiye:

Oyun İngilizce arayüzü ile çocuklar için karışık olabilir. Onlara refakat etmenizde ve yönlendirmenizde fayda bulunuyor. Ayrıca, oyun içi satın alma seçenekleri mevcut. Bu sebeple belirli sürelerde sizin kontrolünüzde oyunun oynanması uygun olacaktır.

Öğretmene Tavsiye:

Çocukların el göz koordinasyonlarını kuvvetlendirecek bu oyunu velilere tavsiye edebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür  Şarkıları öğrenme
Hobi  Piyano çalma
Matematik
Sanat  Müzik
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama, gruplama, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme, farklı bakış açıları edinme, el göz koordinasyonu
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:  Oyun içi satın alma
Geliştirici Smule
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.smule.com/apps#magic-piano
Kategori  Müzik
Boyut 45,3 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android