efe misafirlikte

Çocuklar Efe Misafirlikte ile Eğlenceli Dakikalar Geçiriyor

Hikayeler, bir çocuğun, okul öncesi ve  temel eğitimin ilk senelerinde özellikle okumaları gereken eserlerdir. Okuyamasalar da büyüklerden birilerinin onlara okuması da oldukça önemlidir. Bu çağda, hayal gücü gelişen çocuk, hikayelerle hem kafasında yeni bir dünya oluşturur, hem de farklı düşünme becerileri ve zihinsel gelişim kazanımları sağlar. Günlük koşuşturmacalardan dolayı aileler artık çocuklarını bu konuda fazla teşvik edememektedir. Fakat, her şeyin dijitalleştiği günümüzde, hikayeler ve kitaplar da dijitalleşmiş ve çocuklara da hitap eder olmuşlardır. Çocuklara güzel vakit geçirtecek böyle bir dijital kitabı inceledik: Efe Misafirlikte.

Efe Misafirlikte, kısa olmasına rağmen, etkileşimli bir dijital hikaye olduğundan, çocukların hem el göz koordinasyonun güçlenmesini hem de hayal gücünün zenginleşmesini sağlıyor. Efe, misafirliğe giden bir çocuktur ve giderken güzel kıyafetlerini giyer ve komşularına ufak bir hediye götürür. Misafirliğe gittiği evin çocuğu ile arkadaş olur. Aşçılık oynarlar ve ardından ikram edilen kek ve kurabiyeden yerler. Hikaye genel hatlarıyla bu şekilde gerçekleşiyor. Her adımda sahnenin etkileşimli olması, çocukların hikayeye dahil olmasını sağlıyor ve onları hayal güçlerini kullanmaya teşvik ediyor.

Efe Misafirlikte ile çocuklar arkadaşlığın önemini, hediyeleşmeyi, komşuluk ilişkilerini öğrenebilir, hayal gücünü zenginleştirebilir ve el göz koordinasyonu sağlayabilir.

Ebeveynlere Tavsiye: 

Bu dijital hikayeyi çocuğunuzla birlikte dinlemeniz, ekranda onu yönlendirmeniz, bir uyku öncesinde bu faaliyeti yapmanız hem çocuğunuz için farklı bir deneyim olacak hem de çocuğunuzla olan ilişkinize katkı yapacaktır.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Dinleme ve yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Anlam çıkarma
Kavramsal Beceri  Duygu, örüntü
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi  Arkadaşlık, komşuluk ilişkileri, hediyeleşmek
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Arkadaşlığa atıfta bulunuyor, komşuluk ilişkilerine dikkat çekiyor ve hediyeleşmeyi öğretiyor.
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Yok
Geliştirici Tekhnelogos
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori  Etkileşimli dijital kitap
Boyut 84,7 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS, Android