healthy food

Healthy Food Monsters ile Sağlıklı Yiyecekler Öğreniliyor

Çocukların abur cubur ile olan ilişkileri birçok ebeveynin canını sıkan ve çocukları da bir zaman sonra obeziteye düşüren günümüzün bir gerçeği. Çocuklar, sağlıklı yiyecekler yerine abur cuburları tercih ediyorlar. Ebeveynler de bu konuda çocuklarını nasıl yönlendireceklerini çoğu zaman bilemiyorlar. Mobil oyunlar, birçok konuda ebeveynlere yardım ettiği gibi bu konuda da yardımcı olabilecek şekilde geliştiriliyor. Healthy Food Monsters da bunlardan birisi.

Çok üst düzey bir oyun olmamakla birlikte, çocukların neyin zararlı neyin faydalı olduğunu öğrenebilecekleri Healthy Food Monsters oyunu çok basit bir arayüze ve oynanışa sahip. Canavarı seçip geçilen oyunda temel mantık sağlıklı gıdaları canavara yedirmek, sağlıksız olanlardan uzak durmak. Ara ara gelen bombalar ile de sağlıksız yiyecekleri yok etmek mümkün. Oyunun en büyük eksiği, bu yiyeceklere dair herhangi bir bilgi vermemesi, bir dönüt vermemesi ve hedef kitlesi olan çocukların anlayamayacağı bir arayüze sahip olmasıdır.

Oyun, çocuklara sağlıklı yiyecekleri öğretebilir. Fakat bunun için ebeveynlerin çocuklarını yönlendirmeleri gerekmektedir.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun başlarken çıkan reklamlar, haftanın uygulaması pop-up’ı oyunun dönüt vermemesi gibi rahatsız edici şeyler ve eksikler yüzünden oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda bulunuyor.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür  Yiyecekler hakkında görsel bilgi
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri
Kavramsal Beceri  Yön, eşleştirme, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:  Sağlıklı yiyecekleri tanıma
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Can sıkıcı derecede reklam bulunuyor.
Geliştirici Escaleto UG
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori
Boyut 8,7 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve üstü
Platformlar iOS