shutterstock_329170679

Çocuklarınız İçin Faydalı Zihni Geliştiren 10 Oyun

Oyunların en büyük yararı, hiç şüphesiz çocuk gelişimine fayda sağlamasıdır. Gerçek oyuncaklar ve sanal ortamda olmayan oyunlar nasıl çocuk gelişimini destekliyorsa, iyi kurgulanmış mobil oyunlar da bu gelişime destek oluyorlar.

Çocuk gelişiminin en önemli basamaklarından birisi zihinsel gelişimdir. Oyunlar, oyuncaklar ve mobil oyunlar da bu zihinsel gelişime destek olmaktadırlar. Zihinsel gelişime destek olan ve çocukların severek oynayacakları mobil oyunları belli aralıklarla inceliyor ve size sunuyoruz.

Çocuklarınızın severek oynayacağı, zihinsel gelişimi destekleyen 10 oyun:

1- Meet Animals

meet animals

Yapboz oyunu oynayarak çocuklarınız hem hayvanları tanıyacak hem de oyun zihinsel gelişimlerine katkı sunacak. 6-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmış oyun Türkçe dil desteği de sunuyor:

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/06/21/cocuklar-meet-animals-ile-hayvanlarla-tanisacak/

appstore

2- GazziliPuzzles

2

Yapbozların neşeli dünyasında çocuklarınız analitik düşünme yeteneği kazanıp zihinsel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde devam ettirecekler. Oyun, 5 yaş ve altı çocuklar için tasarlanmıştır.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/06/16/gazzilipuzzles-oyun-incelemesi-ios/

appstore

3- Mekorama

mekorama

Bulmaca çözmeye meraklı çocukların çok seveceği bu oyunda robot karakteri çıkışa götürme görevi bulunuyor. 50’den fazla bölümü bulunan bu bulmaca oyunu zihinsel gelişim, analitik düşünme, hızlı karar alma gibi kazanımlar sağlıyor.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/06/15/mekorama-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

4- Memorado

Memorado_Logo

Çocuklar için dikkatlerini toplama, hafızayı canlı tutma, farklı olanı seçebilme, duruma uygun tepki verme, zihinden matematik işlemleri yapma gibi birçok kazanım elde ettiren bu oyun zihinsel gelişim için çok faydalı bir uygulama.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/06/03/memorado-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

5- Clockwork Brain

ClockworkBrain

Oyun, çocukların görsel algılarının gelişmesine, zihinsel gelişimlerine, dikkat ve hafızalarına olumlu katkı sağlıyor. El göz koordinasyonun sağlanması, İngilizce kelime öğrenimi, yön bilgisi gibi kazanımlar da sağlayan bu oyun çocukların zihinsel aktivite yapması için çok iyi bir uygulama.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/06/01/clockwork-brain-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

6- Brain Dots

brain dots

Oyun, çocuklarda analitik düşünme, stratejik düşünme gibi zihinsel gelişim basamaklarının olgunlaşmasını sağlayabilmektedir. Farklı düşünme stratejileri ve serbestlik vermesi de oyunu daha başarılı bir hale getirmiş.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/05/29/brain-dots-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

7- Tinkerbox

1

Çeşitli araçlar kullanarak nesneyi hedefe ulaştırmak üzerine kurulu bu oyun basit makineler yapmaya ve stratejik düşünmeye imkan tanıyor.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/05/20/tinkerbox-oyun-incelemesi-ios/

appstore

8- Fizzy’s Launch Lab Fresh Pick

1

Çocuklara yön bilgisi, zihinden işlem yapma, farklı düşünme, alternatif yollar seçme, konum bilgisi gibi kazanımlar sağlayan bu oyun zihinsel gelişime destek oluyor.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/05/17/fizzys-lunch-lab-fresh-pick-oyun-incelemesi-ios-android/

appstore AndroidMarketLarge

9- Fit Brains For Kids

fit brains

Eğlenceli bir hikaye ile çocuklara zihinsel aktivite yaptıran bu oyun çeşitli alt oyun türleri ile büyüklük küçüklük, şekil, sıra, sayı, farklılık, eşleştirme gibi kavramlar üzerinden çocuğun dünyayı ve çevresini tanımasına imkan tanıyor.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/05/09/fit-brains-for-kids-oyun-incelemesi-ios/

appstore

10-Brainbean

Brainbean-banner-800.png.900x400_q85_crop[1]

Çeşitli aktiviteler ile kelime öğrenimi, renk ve şekiller, çizim yapma gibi kazanımlar sağlayan bu oyunda 9 farklı kategoride zihinsel aktiviteler gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı açıklama: https://oynakesfetogren.com/2016/05/03/brainbean-oyun-incelemesi-ios/

appstore