chimpy

Chimpy ile Matematik Oyunu Çocuklara Dört İşlem Öğretiyor

Zihinden matematik işlemleri yapmak, dört işlemi öğrenmek bir çocuk için sancılı süreçlerdir. Teknolojinin çok gelişmediği, oyunla öğrenme kavramının yaygınlaşmadığı zamanlarda bu süreç daha da zordu. Neyse ki günümüzde ailelerin yardımına koşan oyunlar, oyuncaklar ve öğrenme yöntemleri bulunuyor. Bunlardan birisi de çocuklara dört işlem ve zihinden işlem yapmayı öğreten Chimpy ile Matematik oyunu.

Oyun, kullanıcıya geniş bir kontrol imkanı sağlayarak çocuklara 4 işlem yapmayı öğretiyor. Arayüzde, oyunla ilgili düzenlemeler yapılabiliyor ve bu hem ebeveynler için hem de öğretmenler için kullanışlı bir şey. Oynanması istenilen oyunu ayarlarken, sayıların kaçtan başlayıp kaçta biteceği, kaç saniye süre verileceği ayarlanabiliyor. Hatta, oyun sadece dört işlemden biriyle mi oynanacağı, yoksa karışık şekilde mi geleceği bile ayarlanabiliyor. Tüm ayarlar yapıldıktan sonra oyuna geçiliyor. Oyunda, belirlenen süre içerisinde, sorulan 10 adet sorunun cevabı isteniyor. Oynayan çocuk, büyüklerinin ayarladığı oyun şartlarında, her bir soru için kendisine verilen sürede 10 tane soruya cevap vererek oyunu oynayabiliyor. Başarı durumuna göre de puanlama alan çocuk, kendisine verilen dönüte göre daha çok doğru cevap vermek için uğraşabiliyor.

Oyun, çocuklarda hızlı düşünme, problem çözme, analitik düşünme ve dört işlem yapma kabiliyetlerini geliştiriyor. Zihinden işlem yapmada zorlanan çocuklar için iyi bir alıştırma aracı olan bu oyunu temel eğitim düzeyindeki tüm çocuklar oynayabilirler.

Ebeveynlere Tavsiye:

Çocuklarınız için iyi bir alıştırma uygulaması olan bu oyunda kontrol tamamen sizde. İstediğiniz zorlukta ve seviyede bir oyun kurup çocuğunuza oynatabilirsiniz. Bu sayede hem onlar eğlenecekler hem de matematik işlemleri yapmak suretiyle öğrenimlerine katkı sağlamış olacaklar.

Öğretmenlere Tavsiye:

Sınıf içerisinde zihinden işlem yapma ve dört işlemle ilgili problem yaşayan öğrencilerinize bu oyunu tavsiye edebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, 4 işlem, zihinden işlem
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Ücretsiz versiyon kısıtlı imkanlarla geliyor ve yükseltme talep ediyor.
Geliştirici Brainy Ape Studio
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.brainyapestudio.com/
Kategori Eğitim
Boyut 33,2 MB
Yaş Sınırı 6-8 yaş arası
Platformlar iOS, Android