meet animals

Çocuklar Meet Animals ile Hayvanlarla Tanışacak

Yapbozlar, çocukların zihinsel gelişimlerini, analitik düşünme becerilerini, problem çözme kabiliyetlerini geliştirirler. Yapboz, bir çocuğun gelişim sürecindeki en önemli oyunlardan birisidir. Dolayısıyla bu oyunların sık sık oynanması çocukların zihinsel gelişimlerinin daha sağlıklı ilerlemesini sağlar. Bu kapsamda, hem yapboz olması itibariyle zihinsel gelişimi desteleyen, hem de çocuklara hayvanları tanıtan ve sevdiren bir oyunu inceledik: Meet Animals.

Türk bir geliştirici tarafından geliştirilen bu oyunda çocuklar hem resim karıştırıcı üzerinden doğru parçaları bularak hem de 4’lü yapbozda doğru parçayı doğru yere yerleştirerek oyun oynayabiliyorlar. Oyunda karakter olarak hayvanlar kullanılmış. Karışık resim parçaları içerisinden doğru parçaları seçip hayvan görselini tamamlayarak ilk oyun oynanıyor. Tamamlanan her hayvan, bütün halinde gösteriliyor ve adı altta yazılı şekilde çıkıyor. Diğer bölümde de 4’lü yapboz bulunuyor ve çocuklar bu oyunda yapboz parçalarını doğru yere yerleştirerek hayvan görsellerini ortaya çıkarıyor. İlk oyundaki gibi burada da görselin tamamı gösterilip hayvanın ismine yer veriliyor.

Oyun, çocukların analitik düşünme, problem çözme yeteneklerini geliştiriyor. Onların görsel zekalarına hitap eden bu oyun aynı zamanda doğru karar verme, tümevarım gibi kazanımlar da sağlıyor.

Ebeveyne Tavsiye:

Oyun herhangi bir şekilde reklam, oyun içi satın alma gibi tüketime özendirici içerik barındırmıyor. 6 farklı dil seçeneği ile gelen oyunda Türkçe arayüz de seçilebilir durumda. Çocuklarınızla beraber oynayıp eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür  Hayvanlar alemi
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, gruplama, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Yok
Geliştirici Volkan Dağdelen
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.oxygamelab.com/
Kategori Yapboz
Boyut 19,8 MB
Yaş Sınırı 6-8 yaş arası
Platformlar iOS