ruzzle adventure

Ruzzle Adventure Kelimelerin Dünyasına Yolculuk Ettiriyor

Kelimeler, dilin en büyük aracıdır ve bir kişi ne kadar çok kelime bilirse o kadar kendini çok ifade edebilir. Günümüzde çok kısıtlı kelime kapasitesi ile konuşan bir toplum haline geliyoruz. Bunun önüne geçmek için de çocukluk çağında bol bol kitap okuma ve öğrenilen kelimeleri cümle içinde kullanma gibi aktiviteler yapılmalı ve ekstra oyunlarla da bu desteklenmelidir. Ruzzle Adventure, kelime öğrenimi ve onları hafızaya yerleştirme noktasında çocuklara oldukça yararlı olabilecek bir oyun.

Ruzzle Adventure, belirli bir sayıda harflerin karışık olarak verilip, soldan sağa, sağdan sola, yukarıdan aşağıya ya da çapraz olarak bir araya getirilmesi ile kelime oluşturulan bir oyun. Amaç, ilk aşamada bölümü geçmeye yarayan belirli sayıda kelimeyi türetmek, daha sonra da ekstra puan alabilmek için mümkün olduğunca uzun ve bonusları toplayabilen kelimeler yazmak. Eşleştirme oyunlarından belki de en yararlısı diyebiliriz bu oyun için. Çeşitli sahnelerden oluşuyor ve sahnede bölümler yer alıyor. Sıfırdan başlanıp ilerleniyor ve bölümler geçildikçe yıldızlar toplanıyor. Güçlerle oyun daha rahat bir hale getirilebiliyor ve kelime türetmenin zevki yaşanıyor.

Oyun, çocukların eşleştirme kabiliyetlerini geliştirip kelime türetmelerine imkan tanıyor. Kelime türettikçe yeni kelimeler öğrenen çocuk, bölümleri geçmek için hata yapmadan daha fazla kelime bulmaya odaklanması, üç boyutlu düşünmesi, hızlı karar alması gibi kazanımları elde edebiliyor.

Ebeveyne Tavsiye:

Klasik oyun içi satın almalı oyunlardan birisi olan Ruzzle Adventure, çocukları çok sınırlandırmadan oyun oynamalarına imkan tanıyor fakat oyun içi satın alma seçeneğinin olması, oyunun aile kontrolünde oynanması için şarttır. Bunun dışında, arayüzü Türkçe olarak ayarlanabilmesi ekstra bir yardımı gerektirmiyor.

Öğretmene Tavsiye:

Öğrencilerinizin kelime türetmelerini sağlamak için ailelere bu oyunu çocuklarına oynatmaları için teşvik edebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, gruplama
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma seçenekleri var
Geliştirici MAG Interactive
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://ruzzleadventure.com/
Kategori Pano oyunları
Boyut 91,8 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS