big kid life vet

Big Kid Life Vet: Çocuklar için Veterinerlik Oyunu

Hayvan sevgisi çocuk yaştan itibaren kazanılan bir değerdir. Çocuklar, hayvanlar alemini daha küçük yaşlardan itibaren tanımaya başlar. Dolayısıyla onlara karşı bir sevgi de oluşmaya başlar. Çocukların hayvan sevgisi sadece onları beslemek olarak ortaya çıkmıyor haliyle. Onların sağlık sorunları da çocuklar tarafından dikkate alınıyor ve çocuklarda hayvan sevgisi şefkat olarak ortaya çıkabiliyor. Bu kapsamda, çocukların hayvanlara yardım etme duygularını geliştirirken onlara yaratıcı düşünme kazanımı sağlayan bir oyunu, Big Kid Life: Vet‘i inceledik.

Oyun, çeşitli bölümlerden oluşuyor ve her bölümde tedavi edilmesi gereken 3 adet hayvan bulunuyor. Bölüm açıldığında tedavi bekleyen hayvanlar sıra ile seçiliyor ve oyuna geçiliyor. Seçilen hayvana yapılan x-ray taraması ile hastalıklı bölgeler bulunuyor ve tedavi kısmına geçiliyor. Tedavi kısmında birçok nesne gösterilmekte ve sesli olarak yöneltilen direktiflere göre doğru seçimin yapılması beklenmektedir. Sesli direktifleri anlayan çocuk seçtiği doğru nesne ile bir sonraki soruya geçiyor ve burada da benzer işlemi uyguluyor. 5 seçim yapılan bölümde 4 ve yukarısı doğru sayısına ulaşıldığında hayvan tedavi edilmiş oluyor.

Oyun, çocuklara hem hayvanlara yardım etmeyi hem de nesneleri seçip doğru karar vermeyi öğretiyor. Çocuklar, yaratıcı düşünme, sayılar, harfler, renkler gibi şeyleri bu oyunla öğrenebilir ve hızlı karar verme, analitik düşünme gibi kazanımlar elde edebilir.

Ebeveynlere Tavsiye:

Çocuklar bu oyun ile hayvanlara şefkat göstermeyi öğreneceklerinden sizin bu oyunu onlara teşvik etmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca, renk, şekil, sayı, harf gibi şeylerin de öğretildiği oyunda direktifler sesli olarak İngilizce iletildiğinden oyunu çocuklarınızla birlikte oynamanız ve onlara yardımcı olmanız uygun olacaktır.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi, Yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme, renk, şekil, boyut,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Hayvanları koruma bilinci, yardımseverlik
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:  Yardımseverlik ve hayvan sevgisi
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Ücretsiz versiyonda satın alma seçenekleri var.
Geliştirici Fingerprint
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.fingerprintplay.com/
Kategori Macera
Boyut 113 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS