big kid life

Big Kid Life: Firefighter ile Çocuklar İtfaiyecilik Oynayacak

Birçok çocuğun büyüdüğünde yapmak istediği bir meslektir itfaiyecilik. Çocuğun zihin dünyasında kahramanla eşdeğer olan itfaiye erleri çocukları da etkiliyorlar haliyle. Çocukların bu merakını ve hayalini bilen yapımcılar da itfaiyecilik oyunları geliştirmişler. Bunlardan birisi olan Big Kid Life: Firefighter çocuklara itfaiyecilik oynama şansı tanıyor.

Oyun, 2 boyutlu bir düzlem üzerinde çocukların çeşitli itfaiye ile ilgili görevleri yapmasını sağlıyor. Oyuna girildiğinde bir profil oluşturulması isteniyor. Profil oluşturulduktan sonra oyunun tanıtım kısmı geliyor ve oyunla ilgili genel kurallardan bahsediliyor. Ardından oyuna geçiliyor. Birçok bölümden oluşan seviyelerde her bölüm içerisinde istenen görevler yerine getiriliyor. Hayvanları kurtarma, ateş söndürme, soğutma yapma gibi görevler eksiksiz şekilde yerine getirilince tam puan alınıyor. Oyun içerisinde sadece görevler yerine getirilmiyor, aynı zamanda merdivenleri ve kapıları açmak için sorulan sorular da renk, şekil, sayı öğretimi konusunda yardımcı oluyor.

Oyun, çocuklarda görev bilincinin oluşmasına fayda sağlıyor. Yön konum ve el-göz koordinasyonu sağlıyor ve yönerge takibi, problem çözme gibi kazanımlar da sağlıyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyunun ücretsiz versiyonu bulunduğu gibi premium versiyonu da bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonda 8 adet bölümün oynanmasına izin verilmiş durumda. Oyun içi reklam içermemekle beraber satın almaya teşvik problem olabilir. Oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda bulunuyor.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi, Yabancı dil öğrenimi,
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Hayvanları koruma bilinci, yardımseverlik
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:  Yardımseverlik ve hayvan sevgisi
Korku & Şiddet: Ateşler korku ögesi olabilirler.
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Ücretsiz versiyonda satın alma seçenekleri var.
Geliştirici Fingerprint
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.fingerprintplay.com/
Kategori Macera
Boyut 102 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS