1465196115_Egtm_148

Pera Çocuk Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Pera Müzesi’nin çocuklara yönelik çalışmalar yapan birimi Pera Çocuk, 11-24 Temmuz 2016 tarihleri arasında 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik Yaz Eğitim Etkinliklerinde 12 eğlenceli atölye düzenliyor.

Pera Çocuk’un atölyeleri kapsamında, Mario Prassinos’un Bir Sanatçının İzinde: İstanbul-Paris-İstanbul sergisinde çocuklar gerçeküstücülük akımı hakkında bilgi ediniyor. Sergi kapsamındaki atölyelerde mürekkeple üfleme, mono baskı, asamblaj, portre, silüet, kolaj, tasarım gibi teknikler öğreniyor; ahşap parçaları, pastel boya, rafya, kumaş, strafor gibi malzemeler kullanıyorlar. Ayrıca, Pera Müzesi’nin paydaşlarıyla düzenlediği 4. Jameel Ödülü sergisi kapsamında düzenlenen atölyelerde çocuklar Jameel Ödülü, güncel sanat ve sanatçılar hakkında bilgi ediniyor. Atölyelerde geometrik form, patates baskısı ve vitray gibi çeşitli tekniklerle çalışıyorlar.

4-6 yaş etkinliklerinde çocuklar, Doğaya Dokun! atölyesinde Mario Prassinos’un ağaç çalışmalarından esinlenecek ve hayallerindeki doğayı oluşturacak, Haydi Tekrar Tekrar Bas! ile mono baskı kalıplarıyla baskı yapacak, Uçuşan Ağaçlar’da pipetlerle renkli mürekkepleri üfleyerek ağaçlar oluşturacak, çuval bezi, halat, hasır ip, rafya, dal, ahşap gibi malzemelerle hayallerindeki Doğal Mini Oyuncaklar’ı yapacaklar. Ve birçok farklı atölye kapsamında etkinliklere katılacaklar.

7-12 Yaz Eğitim Etkinliklerinde katılımcılar, Hafızada Kalanlar atölyesinde hayal meyal hatırladıkları kişilere ait portreleri yırtma-yapıştırma tekniğiyle üretecek, Bil Bakalım Ben Kimim? ile arkadaşlarının portresini yapacak, Kitabını Yeniden Yaz! ile kitap kapakları ve illüstrasyonlar hakkında bilgi edinerek kendi kitabını oluşturacak ve bunun gibi birçok etkinliğe katılabilecekler.

Biletlerin biletx üzerinden temin edilebildiği ve 10 kişilik kontenjanları bulunan atölyelerin bilet fiyatı 45 TL