1

Trash Chaos Oyun İncelemesi | iOS

Dünyanın son yıllardaki en büyük sorunu atık ürünler. Dünyamız gitgide kirleniyor ve bunun önüne bir türlü geçilemiyor. Çöplerin depolanma sorunu gün geçtikçe artıyor ve kirli bir gezegen bırakıyoruz peşimizde. Bu kötü tablonun önüne geçecek en önemli şey de geri dönüşüm ve bilinçlenmek olacak. Geri dönüşüm, atık maddelerin işe yarar olduğunun bilincine varmaktır aslında. Ve bu bilince varmak da çocuk yaşta alının bilgi ve eğitim ile mümkün olabilir. Biz, bu kapsamda çocukların geri dönüşümü öğrenecekleri bir oyunu inceledik: Trash Chaos.

Oyun, çeşitli mekanlarda geçiyor ve amacımız karşımıza çıkan çöpleri uygun geri dönüşüm kutusuna yerleştirmek. Kahramanımızı seçiyor ve göreve başlıyoruz. Uzay aracımız ilerledikçe karşımıza geri dönüşüme atacağımız çöpler çıkıyor ve biz bunları uygun çöp kovalarına atıyoruz. Attığımız her doğru çöp için puan kazanıyor, yanlış yaptığımızda yıldız kaybediyoruz. Bazı bölümlerde karşıdan gelen düşmanları da etkisiz hale getirmek gerekiyor ve bunlar da bize ekstra puan kazandırıyor. Kazandığımız puanlarla da yeni özellikler açabiliyoruz.

Oyun çocuklara geri dönüşümü ve çevreye duyarlı olma bilincini kazandırıyor. Çevre kirliliği hakkında fikir sahibi olan çocuklar da büyüdüklerinde çevreyi kirleten değil onu koruyan kişiler olacaklardır.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, çocukların çevre bilincini kazanmasına yardımcı oluyor. Oyunu çocuklarınızla birlikte oynayabilir onlara detaylı bilgiler verebilirsiniz. Oyun içi satın alma seçeneklerinin olması da özellikle belirtmek istediğimiz bir husustur.

Öğretmenlere Tavsiye:

Çocukların çöpler ve geri dönüşümle ilgili fikir sahibi olmalarını bu oyunla sağlayabilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Çevre bilinci
Genel Kültür  Geri dönüşüm hakkında bilgi sahibi olma
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, eşleştirme, renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Sorumluluk ve çevre bilinci
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Çevre ve geri dönüşüm bilinci kazandırıyor
Korku & Şiddet: Rakipleri etkisiz hale getirme söz konusu
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma var.
Geliştirici Yogome
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Macera
Boyut 57,3 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS