MelodyJams

Melody Jams Oyun İncelemesi | iOS

Çoklu zeka kuramında yer alan zeka türlerinden biri de müziksel/ritmik zekadır. Çocuk, eğer bu zeka türünü geliştirirse, müzikal yeteneği ortaya çıkar ve büyüdüğünde bir müzisyen olabilir. Tabii ki, bunun gerçekleşmesi için ritim yeteneği ve müzikle irtibatlı olmak gerekiyor. Fakat günümüzde çocukların müzikle ilgisi dinleme boyutunu aşamıyor. Çocukları müzikle bir araya getiren oyunlar ve oyuncaklar ise çocuğun müzik yeteneğinin gelişmesini sağlıyor. Biz de bunu sağlamaya çalışan mobil oyunlardan birini inceledik: Melody Jams

Oyun, arka planda ritim tutturan karakterlerle ve oyuncunun yönetebildiği 3 adet çalgı ile açılıyor. Oyunu oynayan kişi, arka planda çalacak 5 adet canavarı yerlerine yerleştiriyor ve kendi yönetebildiği enstrümanlara geçip müzik yapabiliyor. Oyun, isminden de anlaşıldığı gibi melodi karmaşası fakat o karmaşada bile güzel ezgiler yakalamak mümkün. Çocukların belki biraz baş ağrıtıcı şekilde kullanacakları ve istedikleri gibi müzik yapabilecekleri bu oyunda 3 farklı mekan bulunuyor. Garajın ücretsiz şekilde kullanılabildiği oyunda, konser salonu ve mars gibi sahneler de bulunuyor. Konser salonu ücret karşılığı açılmakla beraber Mars sahnesi henüz yapım aşamasında.

Oyun, çocukların ritm/müziksel zekalarını geliştiriyor ve onlara serbest bir şekilde müziğin tadını çıkarma imkanı tanıyor. Seçim yapma, duruma uygun tepki verme gibi kazanımlar da sağlıyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyunu çocuğunuz herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan oynayabildiği ve herhangi bir senaryolaştırma bulunmadığı için uzun süreler oynanma gibi durumlar ortaya çıkabilir. Oyunun, sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda bulunmaktadır.

Öğretmenlere Tavsiye:

Çocukların müziksel zekasını geliştiren bu oyunu ailelere tavsiye edebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi  Enstrüman çalma
Matematik
Sanat  Müzik
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama
Kavramsal Beceri
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim:  Oyun içi satın alma var.
Geliştirici Melody Jams
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  https://melodyjams.com/
Kategori Oyun
Boyut 72,1 MB
Yaş Sınırı 3 yaş ve üstü
Platformlar iOS