1

Learn ABC Free Oyun İncelemesi | iOS

Harfleri öğrenmek, bir çocuğun okul öncesi ve temel eğitimin ilk yıllarında zorlu bir sürecin ardından gerçekleşir. Çocuk, çıkardığı harfleri yazmayı, hangi harfin ne olduğunu bilmeyi başarır ama oraya gelene kadar da çok zorlanır. Bunun önüne geçebilmek, ona harfleri daha kolay bir şekilde öğretmek ise çaba gerektirmektedir. Bunun için en ideal yol da görsel zekaya hitap eden araçların kullanılmasıdır. Biz de, görsel zekalarına hitap eden ve onlara sayıları eğlendirerek öğreten bir oyunu inceledik: Learn ABC Free.

Oyunda çocuklar, kendilerine sunulan tablodaki noktalarla çizilmiş harfleri boyayarak yazmakla görevliler. Her harfin büyük ve küçük yazılışları yan yana bulunuyor ve oyunun sunduğu renklerle bu harfler yazılabiliyor. İstenirse, o harfle başlayan İngilizce kelimeye karşılık gelen şekil de boyanabiliyor.

Oyun, çocukların harfleri öğrenmesi için tasarlanmıştır. Harfleri parmakları ile çizen çocuklar, kalemle yazarken, edindikleri aşınalıkla daha kısa sürede yazı yazmayı öğrenebilirler.

Ebeveyne Tavsiye:

Çocukların harfleri öğrenmesi için tasarlanan bu oyunun arayüzü, hedef yaşlardaki çocukların çözebilmesi için biraz karışık. Birlikte kullanmanızda fayda var. Ayrıca oyun aşırı derecede reklam içermektedir. Çıkan reklamların yanlışlıkla tıklanmaması ya da uygunsuz olabilecek reklamların gösterilmemesi için internet bağlantınızı kapatabilir ya da oyunu sizin kontrolünüzde oynatabilirsiniz.

Öğretmenlere Tavsiye:

Okul öncesi ve temel eğitimin ilk yılındaki çocukların harfleri öğrenmesi için ideal olan bu oyunu ailelere tavsiye edebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Harflerin yazımını öğrenme
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim:  Oyun içinde diğer oyunlara bağlantı bulunuyor ve aşırı derecede reklam içeriyor.
Geliştirici Marut Srimarueang
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Eğitim
Boyut 14,7 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve altı
Platformlar iOS