junior_web

Genç Matematik Kralı Oyun İncelemesi | iOS, Android

Çocuğun matematik ile olan ilişkisi, onun akademik yaşamını etkileyen en önemli faktördür. Temel eğitimin ilk yıllarında alacağı iyi bir matematik eğitimi onu diğer basamaklarda da başarılı yapacak ve hayallerine daha kolay ulaşmasına yardımcı olacaktır. Tabii ki temel eğitimde gördüğü matematik dersleri ona yeterli gelmeyebilir. Okul sırasında gördüğü derslere takviye amaçlı araçlar vardır ve günümüzde bu araçlara oyunlar da dahil olmuştur. Biz de, çocuğun matematiği daha çok sevmesini sağlayan bir oyunu inceledik: Genç Matematik Kralı

Oyun, bir senaryo sunarak çeşitli aşamalarda matematik öğretmeyi ve zihinden işlem yapmayı amaçlamaktadır. Oyunu açtığımızda ilk olarak  bizden bir isim ve avatar seçmemizi bekliyor. Karakterimizi oluşturduktan sonra sayma, toplama, çıkarma gibi kitaplardan seçim yaparak oyuna başlıyoruz. Her kitap çeşitli zorluk derecelerinde görevler içermektedir. Mesela sayma kitabını açtığımızda basitten başlayarak (kaç top var vb.) karmaşığa doğru (karışık şekilde duran meyvelerden bir tanesini söyleyerek kaç adet olduğunu sorması) görevler gelmektedir. Hız, doğru oranı gibi kriterlerle 10 sorudan oluşan aşamanın puanı toplanmakta ve bizim ilerleme seviyemizi belirten ünvanlar kazanılmaktadır. Çiftçi olarak başlayıp simyacı vb. ile devam edip oyun sonunda matematik kralı olabiliyoruz.

Oyun, çocukların matematiksel zekasının gelişmesine olanak sağlıyor. Hikayeleştirilmiş senaryosu ile oynarken sıkılmamayı sağlıyor ve bir sonraki aşamaya geçmeye yönlendiriyor. Ayrıca, çocuklarda dört işlemi öğrenme, zihinden işlem yapma, el göz koordinasyonu, hızlı karar alma ve kararı uygulama gibi kazanımlar da sağlıyor.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyun, çocuklarınıza gönül rahatlığıyla oynatabileceğiniz bir oyun. Türkçe arayüzü çocuğun zorlanmasını engelliyor. Ekstra seçeneklerin ücretli olduğunu da belirtmek isteriz.

Öğretmenlere Tavsiye:

2. ve 3. sınıf düzeyindeki çocuklar için ideal olan bu oyunu öğrencilerinize tavsiye edebilir, ders esnasında kullandırabilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar, dört işlem
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim:  Oyun içi yükseltme var
Geliştirici Oddrobo
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://oddrobo.com/
Kategori Eğitim
Boyut 55,2 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android