hadi bakalım

Hadi Bakalım Oyun İncelemesi | iOS

Okul öncesi eğitimin en önemli konuları sayılar, harfler, renkler ve şekillerin öğretilmesidir. Çocuk, okul öncesi eğitim ile temel eğitime hazırlanır ve buradan edindiği bilgileri temel eğitime geçişte daha da geliştirerek başarılı bir öğrenci olabilir. Peki, sadece okuldaki eğitim bu okul öncesi eğitim için yeterli midir? Çocuk günün belli saatlerinde gördüğü konuları unutma ihtimalini nasıl aşabilir? Biz, mobil oyunların çocuklara bu konuda nasıl yardımcı olduğunu gösteren bir oyunu inceledik: Hadi Bakalım.

Hadi Bakalım, aslında bir oyundan ziyade yardımcı bir ders aracı vaziyetinde. Çocuklar, bu oyunda ekrana her dokunduklarında, belirli sayıda harf, şekil, sayı veya renk gelmekte ve bunların okunuşları ya da özellikleri seslendirilmektedir. Mesela ekrana gelen 1 yazısı için “bir” diye seslendirme yapılmıştır ve bu 1’e her dokunuşta uygulama “bir” okunuşunu oynatmaktadır. Bu sayede çocuk, ekrana gelen bu renk, şekil, harf veya sayıyı okunuşları ve özellikleriyle öğrenebilmekte ve bunlara karşı bir aşinalık oluşmaktadır. Oyunda sadece orijinal sesler değil, sizin yükleyeceğiniz sesler de kullanılabilmektedir. Bunun için menüden ayarlara girmeniz ve ses kaydetmeniz gerekmektedir.

Oyun, çocukları okul öncesi eğitimde başarılı, temel eğitime de adapte edebilmektedir. Ayrıca, illa okul öncesi okumasına da gerek olmadan, çocuğun renkler, şekiller, harfler ve rakamlar için aşinalık oluşturmasına da katkıda bulunabilir.

Ebeveynlere Tavsiye: 

Oyun, herhangi bir sorun içermektedir. Çocuğunuz ekrana her dokunduğunda yeni bir şey öğrenecektir. Çok küçük çocuklar için faydalı olmayabilir ya da sırf oyun olsun diye ekrana sürekli basan çocuk için de fayda sağlamayabilir. Bu sebeple oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda bulunuyor.

Öğretmenlere Tavsiye:

Okul öncesi çocukların eğitimlerinde kullanılabilecek bu oyunu ailelere tavsiye edebilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Anadilde okuma
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Sayılar
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim:
Geliştirici Minidahi
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.minidahi.com/Minidahi/Hikayemiz.html
Kategori Eğitim
Boyut 8,9 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS