Memorado_Logo

Memorado Oyun İncelemesi | iOS, Android

Bir çocuğun hayata hazırlanırken göstermesi gereken gelişim düzeylerinden en önemlisi zihinsel gelişimdir. Kendisini pasif duruma düşüren birçok cihazla çok uzun zaman harcayan çocuğun zihinsel aktivite yapması gerekir. Çünkü, yapacağı zihinsel aktivite onun beynini daha zinde tutacaktır. Bunun için birçok oyun ve oyuncak geliştirilmiştir. Biz de, mobil cihazlar üzerinden kullanabileceği, zihinsel aktiviteler yapabileceği bir oyunu inceledik: Memorado.

Memorado, aslında sadece çocuklar için geliştirilmiş bir oyun değil. Tüm yaş düzeylerine hitap etmektedir. Oyun, zihinsel gelişim düzeylerine göre, en başta kısa bir öntest yapmaktadır. Bu önteste göre kişinin hangi konuda egzersizler yapması gerektiğini tespit edip ona göre oyunları getirmektedir. Dikkat, hatırlama, sıralama, farklı olanı ayırt etme, analitik düşünme gibi birçok kazanımı elde ettirmek için oyunlar mevcuttur. Kişi, isteği doğrultusunda ya da oyunun yönlendirmesi ile bu oyunları oynayabilir ve zihnini, egsersiz yaparak zinde tutabilir.

Oyun, çocuklara birçok konuda kazanımlar elde ettirmektedir. Dikkatlerini toplama, hafızayı canlı tutma, farklı olanı seçebilme, duruma uygun tepki verme, zihinden matematik işlemleri yapma gibi birçok kazanım elde ettirebilir.

Ebeveynlere Tavsiye:

Oyunun yönergeleri 6-10 yaş arası çocukların anlayabileceği düzeyde olmadığı için, onların zihinsel aktivite yapmalarını sağlamak için yönerge kısımlarını siz geçebilir ve çocuğunuzun zihinsel aktivite yapmasını sağlayabilirsiniz. 10 yaş ve üstü çocukların hem akademik başarılarına katkı sağlayacağı hem de zihinlerini kuvvetlendireceği için oynamalarını teşvik edebilirsiniz. Oyunun arayüzü Türkçe dil desteği sunmaktadır fakat premium üyeliği seçeneği bulunduğundan oyunun sizin kontrolünüzde oynanmasında fayda vardır.

Öğretmenlere Tavsiye:

Çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyecek bu oyunu öğrencilerinize tavsiye edebilirsiniz. Sınıf içerisindeki rehberlik faaliyetlerinizde, zihinsel gelişimi istediğiniz düzeyde ilerlemeyen çocuklara bu oyunu, aileleri aracılığıyla, ödev olarak da verebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma, eleştirel ve analitik düşünme becerileri
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama, gruplama, renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza  Bilgilerin kodlanması depolanması ve ihtiyaç anında geri çağırılması
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma mevcut.
Geliştirici Memorado
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://memorado.tv/
Kategori Eğitim
Boyut 56,5 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android