3

Alex Handyman Oyun İncelemesi | iOS

Ev, çocuğun ilk okuludur. Çocuk evde hayata hazırlanır ve birey olarak topluma karışır. Ev çocuk için çok şey ifade eder bu yüzden. Evin bu kadar önemli olması ona kıymet verilmesini de gerektirir haliyle. Evdeki kırıklar, döküklerin tamir edilmesi ve arızaların giderilmesi bir babanın en önemli vazifesidir ve çocuk da bu vazifeden çok şey öğrenir. Çocuk, sorumluluk alma duygusunu, ev idaresini bununla öğrenir. Bunun farkında olan geliştiriciler de çocukların evdeki arızaları giderebilecekleri bir oyun geliştirmişler: Alex Handyman

Oyun, elinden her iş gelen kahramanımız Alex’i yönlendirdiğimiz bir oyun. Evde birçok arıza meydana gelmiştir ve biz de, Alex ile bu arızalara müdahale edeceğizdir. Duvarı boyama, söküğü dikme, mürekkep lekesi temizleme, oyuncak tamir etme, akan musluğu düzeltme, bahçe duvarını onarma gibi birçok işi yapıyor ve sevimli aileye yardımcı oluyoruz. Bu işleri yaparken kullanacağımız aletleri de seçiyoruz. Yanlış alet seçtiğimizde oyun bizi uyarıyor ve doğrusunu seçmemiz için bizi yönlendiriyor. Doğru aleti seçince iki aşamalı sorun giderme işini yapıyoruz ve sorunu gideriyoruz.

Oyun sayesinde çocuklar sorumluluk alma bilinci geliştirebilir. Evdeki arızaların giderilmesi için yapacakları şeyleri düşünüp harekete geçme bilinci kazanan çocuklar yetişkinliklerinde daha iyi bir birey olma imkanına sahip olabilirler. Ayrıca oyunu oynayarak problem çözme, duruma uygun tepki verme gibi kazanımlar elde edebilirler.

Ebeveynler için:

Oyun, çocuğunuzun sorumluluk bilinci kazanması için uygun koşulları sağlamaktadır. Siz de, çocuğunuz oyunu oynarken, o anki durum için uygun bir senaryo ile çocuğu hikayenin içine çekebilir ve daha kalıcı öğrenme gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, oyun aşırı derecede reklam içermektedir. Bu sebeple reklamsız versiyona geçiş yapmayı düşünebilir ya da internet kapalıyken oyunu oynatabilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, zaman, sıralama, gruplama,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi  Sorumluluk alma
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:  Ev işlerine yardımcı olmayı öğretmektedir.
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Aşırı derecede reklam içermektedir.
Geliştirici Paper Boat App
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://www.paperboatapps.com/
Kategori Eğitim
Boyut 107 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS