1463151876_BabalrGn_20.06_164

Pera Müzesi’nden Babalar ve Çocuklarına Ücretsiz Atölye

Pera Eğitim, çocuk programları kapsamında Babalar Günü’ne özel iki farklı atölye düzenliyor. Düzenlenen atölyelerde 4-12 yaş aralığındaki çocuklar, babalarıyla birlikte keyifli vakit geçirerek sanatsal becerilerini geliştiriyor.

Pera Çocuk, Babalar Günü kapsamında 19 Haziran’da gerçekleştireceği iki atölye ile çocuklara babalarıyla birlikte katılacakları renkli ve yaratıcı bir eğitim programı sunuyor. “Mario Prassinos: Bir Sanatçının İzinde, İstanbul-Paris-İstanbul” sergisi kapsamında gerçekleştirilen atölyelerin ilkinde 4-6 yaş aralığındaki çocuklar pipetle mürekkep üfleyerek babalarıyla birlikte ağaç yapıyor. Babalar Günü için hazırlanan diğer atölyede ise 7-12 yaş aralığındaki katılımcılar Shakespeare’den ilham alarak oluşturacakları karakterlere babalarıyla uygun giysi ve aksesuarlar tasarlıyor.

Mario Prassinos resimlerinden ilhamla “Uçuşan Ağaçlar Atölyesi” 12.20-14.20 saatleri arasında; Birlikte “Kahramanını Yarat” atölyesi ise 15.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kontenjanın sınırlı olduğu etkinlikler için bu adresten kayıt yaptırabilirsiniz.