spellingcity

SpellingCity Oyun İncelemesi | iOS, Android

Yabancı dil öğreniminin en önemli ayağı kelime öğrenmektir. Kelime dağarcığı geniş olan kişi konuşulanları anlar ve karşısındakiyle iletişime geçebilir. Ülkemizdeki yabancı dil öğretiminin ne kadar başarısız olduğu malumumuz, ki sebebi kelimelere odaklanmaması oluyor. Yabancı dil öğreniminde kelimeler ne kadar önemliyse, bu kelime dağarcığının küçük yaşlarda büyütülmesi de o kadar önemlidir. Çocuğunuza yabancı dil öğretmek niyetiniz varsa, onun gramerden çok kelime öğrenmesine odaklanmanız gerekir. Bunu da haliyle eğitsel araçlarla desteklemek lazımdır. Biz de, çocukların ve hatta gençlerin, İngilizce kelime öğreniminde kullanabilecekleri bir oyunu inceledik: SpellingCity.

Oyun, kelime öğrenimi üzerine inşa edilmiş. Kelime setleri seçimi yaparak başlıyoruz ve setimizi seçtikten sonra oyun türümüzü seçiyoruz. Adam asmaca, telaffuz edilen kelimeyi bulma, alfabetik sıralama, sesli eşleştirme, eksik harfi bulma gibi oyunlardan birini seçip oyunu oynuyoruz. Bu sayede, alfabeyi öğrenme, dinleme, eşleştirme, kelime tamamlama gibi kazanımlar elde ediyoruz. Hatta oyun türleri arasında yer alan okuma bölümü ile verilen kelimeleri okuyarak doğru telaffuzu da öğrenebiliriz.

Oyun, çocukların İngilizce kelime öğrenmeleri için çok uygun bir araç. Alfabetik sıralama yapma, kelime eşleme, kelime bulma, telaffuz gibi kazanımlar elde ederek İngilizceyi daha etkili bir şekilde öğrenebilirler.

Ebeveyne Tavsiye:

Oyun, çocukların İngilizce öğrenimlerine destek sağlıyor. İngilizce dersi almaya başlayan çocuklarınıza bu oyunu oynatabilirsiniz. Oyun tamamen İngilizce olduğundan sizin kontrolünüzde oyunun oynanmasında fayda vardır.

Öğretmene Tavsiye:

İngilizce öğretmenleri için biçilmiş kaftan olan bu uygulama ile öğrencilerinizin kelime dağarcıklarını genişletebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Zaman, sıralama, gruplama, eşleştirme
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Oyun içi satın alma mevcut
Geliştirici SpellingCity
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://www.spellingcity.com/app/
Kategori Eğitim
Boyut 94 MB
Yaş Sınırı 7 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android