1

Music Sparkles Oyun İncelemesi | iOS

Müzik, sesler, notalar, bir çocuğun en çok sevdiği şeylerdendir. Çocuklar doğdukları andan itibaren müzikle iç içe yaşarlar. Ya ninni dinlerler, ya çocuk şarkıları söylerler ya da pop müzik dinlerler. Hatta, müzik derslerinde enstrüman bile çalarlar ama çoğu zaman bu, çocuklara sıkıcı gelir. Çünkü hem kısıtlı bir süredir, hem de kullandıkları enstrüman, ki genelde blok flüt olur, iyi ses çıkarmaz. Her çocuğun ailesinin de birden fazla enstrüman alacak durumu olmayabilir. İşte her çocuğa farklı enstrümanlar kullanma imkanı sunan, onlara müziği sevdiren oyunlar burada devreye giriyor. Biz de onlardan birisi olan Music Sparkles‘ı inceledik.

Oyun, yaylı, vurmalı, tuşlu enstrümanlar içeriyor ve bu enstrümanları istediğimiz gibi çalabiliyoruz. Bateri, piyano, gitar, davul gibi enstrümanları, arkalarına farklı enstrümanlardan ritimler ekleyerek çalabiliriz. Serbestçe çalabildiğimiz gibi, bir parçayı çalmaya çalışarak da kullanabiliriz. Oynayan kişinin inisiyatifine kalmış olan bu durum, özgürce oyunu oynama hakkı sunuyor. Ayrıca oyunda notaları da öğrenebiliyoruz.

Oyun, çocuklarda ritm duygusu geliştirme, müzik sevgisi oluşturma, işitsel zekanın gelişimini destekleme gibi kazanımlar sağlıyor. Ayrıca, birçok enstrümanı kullanma imkanı tanıdığı için de çocukların sıkılmalarının önüne geçiyor ve onlarda belki de müzisyen olma isteği doğurabiliyor.

Ebeveyne Tavsiye:

Oyun, ücretsiz versiyonda aşırı derecede reklam içermektedir. Herhangi bir yönerge takibine ihtiyaç duymayan oyun tek başına oynanabildiği halde, reklama çokça maruz kalma durumu olduğundan ebeveyn kontrolünde bu oyunun oynanmasında fayda var. İsterseniz, çocuğunuz oyun oynarken interneti kapatabilirsiniz. Bu sayede reklam görmenin de önüne geçebilirsiniz. Bir de, ücretsiz versiyonda açık olarak gelen 3 adet enstrüman bulunuyor. Daha fazlası için de oyun içi satın alma seçeneği sunuluyor.

Öğretmene Tavsiye:

Bu oyunla çocukların enstrüman tanımalarını ve kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür Enstrüman bilgisi
Hobi Enstrüman çalma
Matematik
Sanat  Müzik, notalar
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama
Kavramsal Beceri Sıralama
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Tab Tale
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.tabtale.com/app/music-sparkles-2/
Kategori Müzik
Boyut 41,7 MB
Yaş Sınırı  2 yaş ve üstü
Platformlar iOS