whole wide world 2

Whole Wide World 2 Oyun İncelemesi | iOS

Evliya Çelebi, gördüğü bir rüya ile seyahate çıkmış, diyar diyar dolaşmış. Gördüklerini yazmış ve yüzyıllar sonra bile okunan birisi olmuş. Mimar Sinan ordu ile devletin hem batısına, hem doğusuna gitmiş, gördüklerini, edindiği bilgileri bir araya getirip en güzel eserlerini vermeye başlamış. Bu örnekler gibi niceleri, dünyanın dört bir yanını dolaşmakla, çok gezenin bildiğini kanıtlamışlar. Gezip görmek, yeni bilgiler edinmek, kültürel etkileşimlerde bulunmak önemli şeylerdir. Hem genel kültür bilgisini artırır hem de şahsi gelişime katkıda bulunur. Peki, çocuklar gezip görmek, yeni fikirler edinmek işini nasıl yapacaklar? Genel kültürlerini nasıl zenginleştirecekler? Salt metinler okumaya onları teşvik edemeyeceğimize göre, görsellik ve oyunlaştırma içeren aktivitelerle bunu sağlayabiliriz. İşte biz de, çocukların genel kültürlerini zenginleştirecek, onlara dünyanın dört bir yanından bilgiler sunacak, bunu yaparken de birçok bilişsel gelişime imkan sağlayan bir oyunu inceledik: Whole Wide World 2.

Oyun, dünya üzerinde belli başlı ülkeleri seçip, onların tarihi, yaşantı biçimleri ve kültürleri hakkında bilgi edinebileceğimiz bir platform aslında. Mesela, haritadan Çin’i seçtiğimizde, çinin kültürü ile ilgili bilgiler veren bir karakter karşımıza çıkıyor. Biz, bize sunulan oyunda, istenen nesneleri bularak daha fazla bilgi açıyoruz ve Çin hakkında daha fazla bilgi öğrenebiliyoruz. Aynı şekilde, bize sunulan oyunlarla Mısır, Tayland, Avustralya, İngiltere gibi ülkeler hakkında da birçok bilgiye ulaşabiliyoruz.

Oyun, hem bilgi birikimini arttırıyor, hem genel kültürü zenginleştiriyor. Ayrıca, içerdiği alt oyunlarla çocuğun el göz koordinasyonu, yön bilgisi kazandırma gibi kazanımlar sağlıyor. Çocuklar bu oyunu oynayarak ülkeler hakkında hem yeni bilgiler öğrenecek hem de ülkeleri tanmış olacak.

Ebeveynlere Tavsiye:

Çocuğunuzla birlikte bu oyunu oynamanız, onun anlamakta zorlanabileceği İngilizce kelime ve cümleleri açıklamanız açısından faydalı olacaktır. Ayrıca, oyun içi satın alma seçeneğinin bulunmasında dolayı sizin kontrolünüzde bu oyunun oynanmasında fayda var.

Öğretmenlere Tavsiye:

İngilizce öğretimi, Coğrafya ve genel kültür bilgisi gibi konularda bu oyunu öğrencilerinize tavsiye edebilirsiniz. Bu sayede onların derslere ve konulara odaklanmaları konusunda onlara yardımcı olabilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Doğa
Genel Kültür  Ülkeler, kültürler hakkında bilgi edinme
Hobi  Seyahate özendirebilir.
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Sıralama, gruplama, renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim  Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Fingerprint
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi  http://www.fingerprintplay.com/parents-kids/
Kategori Eğitim
Boyut 41,3 MB
Yaş Sınırı 5-8 yaş arası
Platformlar iOS