1464066772_2016_masalsenligi_anagorsel

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Şenliği 4-5 Haziran’da Gerçekleştirilecek

Masal, çocukların hayal dünyasını zenginleştiren, onların hayal gücünü canlı tutan en önemli eserlerdir. Bir çocuğun hayatında mutlaka masallar olmalı ve çocuk masallarla büyümelidir. Ülkemizde nesilden nesile aktarılan masallar son yıllarda zayıflıyor ve ebeveynler çocuklarına eskiye nazaran daha az masal okur hale geliyorlar. Masalları çocuklara tekrar ulaştırmak, onlara masalların dünyasını aktarmak ve aileleri bu konuda daha bilinçli hale getirmek isteyen Kidsnook Masal Akademi ve Beşiktaş Belediyesi bir ilki gerçekleştirme kararı almışlar. Türkiye’de ilk defa bir “masal şenliği” gerçekleştirilecek.

Beşiktaş Belediyesi ve KidsNook Masal Akademi tarafından hazırlanan “Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Şenliği”, 4-5 Haziran tarihlerinde Akatlar Sanatçılar Parkında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin farklı illerinden gelen anlatıcıların ve Türkiye’nin en önemli müzelerinin ağırlanacağı Masal Şenliğinde çocuklar ve yetişkinler masalların gizemli dünyasında kaybolacaklar.

Organizasyon hem açık havada hem de kapalı çadırda gerçekleştirilecek. Ayrıca canlı performanslar ve çocuk etkinliklerinin de yer aldığı program 2 gün sürecek.

1464066772_2016_masalsenligi_anagorsel