how_to_make_origami_crane

How to Make Origami Oyun İncelemesi | iOS, Android

Origami, Japonların kağıt katlama sanatıdır. Origami’nin dünyada birçok hayranı bulunuyor. Hayal gücü ve el becerisine göre çeşit çeşit şeyler ortaya çıkan origami, özellikle çocukların çok sevdiği bir aktivite. Her çocuk suda kağıttan sandal yüzdürmüştür. Ama çoğu çocuk etrafında gördüğü birkaç tane örnek dışında herhangi bir şekilde bunlara ulaşamıyor veya nasıl yapıldığını bilemiyor. Fakat, mobil uygulamaların gelişmesiyle birlikte bu da sorun olmaktan çıktı artık. Biz de, sizler için Origami sanatını yüzlerce örnekle çocuklara sunan How to Make Origami (Origami nasıl yapılır) oyununu inceledik.

Oyun, aslında çocukların aşama aşama origami yapmalarına imkan tanıyor. Belirli sayıda gelen örneklerle yapılabilen origami, istenirse başka örnekler indirilerek de yapılabiliyor. Kategoriler altında sıralanan örneklere girdiğimizde, kaç adımda bunu tamamlayacağımız, en basit haliyle kağıdı nasıl katlayacağımız ve neler yapacağımızı bize gösteriyor. Aşama aşama yaptığımız origamimiz, sonuçta bir nesne veya canlının şekli oluyor.

How to Make Origami, çocukların el becerilerini, motor gelişimlerini, el göz koordinasyonu ve hayal gücünün güçlenmesi gibi kazanımlar elde etmesinde oldukça başarılıdır. Sonuç olarak ortaya anlamlı bir şekil çıkması, çocuğun öz güven kazanmasına da ortam sağlıyor.

Oyun tamamen İngilizce. Bu bakımdan oyunun ebeveyn kontrolünde oynanmasında fayda var. Ayrıca, oyunda reklam içerikleri oldukça fazla. Çocuğun yanlışlıkla bu reklamlara tıklama ihtimaline karşı interneti kapatarak ya da aile kontrolünde bu oyunun oynanmasında fayda var.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi  Origami
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Yön, konum, eşleştirme, renk, şekil, boyut,
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Çözüm üretmeye dair motivasyon, esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler  Analitik düşünme, tümevarım
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Sergey Burlakov
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Yapboz
Boyut 14,5 MB
Yaş Sınırı 8 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android