bluster_ss2

Bluster! Oyun İncelemesi | iOS

İngilizce öğreniminin en temel aşaması kelime öğrenmektir. Kelime dağarcığı ve doğru öğrenilmiş gramer bilgisi ile İngilizce teorik olarak öğrenilmiş sayılır. Geriye pratik yapma kalıyor tabii ki. Peki, kelime öğrenmek, neyin en anlama geldiğin, nasıl okunduğunu vb. nasıl olacak? Çocuklar için oyun incelemesi yapan Oyna Keşfet Öğren olarak, İngilizce kelime öğrenmede çocuklara yardımcı olabilecek bir oyunu inceledik: Bluster!

Bluster!, sıfatların, kafiyeli kelimelerin, ön ve son eklerin, anlamdaş kelimelerin çeşitli oyunlar aracılığıyla öğrenilebileceği bir oyun. Oyuna girdiğimizde bizi ana ekranda ayarlar karşılıyor. Bu ayarlarda, oyunun hangi seviyede başlayacağı, hangi oyun türü ile oynanacağı ve tek başına mı yoksa karşılıklı mı oynanacağını seçebiliyoruz. Seçtiğimiz ayarlara göre oyun başlıyor ve bize kelimeleri toplu olarak veriyor. Seçtiğimiz oyun türüne göre, üç adet kelimeyi gruplayıp yok ediyoruz. Belli bir süre içerisinde verilen kelimeleri bitirince bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Her bölüm toplam 3 aşamadan oluşuyor ve oyun süreyi de hesaplayıp bir liderlik tablosu da sunuyor. Oyunu istersek tek başımıza, istersek bir arkadaşımızla karşılıklı olarak, istersek de takım oyunu olarak oynayabiliyoruz. İki oyunculu oyunlar, tabletin veya telefonun karşılıklı olarak kullanılması ile oynanabiliyor.

Oyun, çocukların İngilizce kelime dağarcıklarını geliştirmelerine, kelimelerin okunuşlarını, anlamdaş kelimeleri öğrenmelerine katkıda bulunuyor.

Anadili İngilizce olan çocuklar için 6 yaş sınırı bulunan oyun, ülkemizde İngilizce dil eğitimi 2. sınıfta başladığını düşünürsek, 7 veya 8 yaş sınırı makul görünmektedir. Oyun, tamamen İngilizce olduğu için ebeveyn kontrolünde oynanmasında fayda vardır.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Sıralama, gruplama
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici McGraw-Hill School Education Group
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Eğitim
Boyut 16,5 MB
Yaş Sınırı 8 yaş ve üstü
Platformlar iOS