picsart-for-kids-003

Çocuklar için Picsart Oyun İncelemesi | iOS, Android

Çocuk, kalemle etkileşime geçtiği andan itibaren bir şeyler çizmeye çabalar. İlk başlarda anlamsız çiziktirmeler yapsa da bir süre sonra hayal dünyasını kağıda aktarmaya başlar. Boyama kitapları, çizim yeteneğini geliştirecek kitaplar derken çocuk resim çizmeye devam eder. Kağıtların, duvarların yetmediği durumların ortaya çıktığı da olur. Biz de, çocukların istediği gibi çizim yapabilecekleri, resim çizebilecekleri bir uygulamayı inceledik: PicsArt for Kids (Çocuklar için PicsArt).

PicsArt, üç farklı kategoride boyama yapılabilecek bir çizim oyunu. Çocuklar, bu oyun ile hazır resimler üzerine çeşitli araçlar ve renklerle çizim yapabilirler, tamamen renksiz çizimleri renklendirebilirler ya da çizim yapmayı öğrenebilirler. Kullanacakları şey sadece parmakları ve hayal güçleri. İstedikleri resmi de kaydedip galeriye atabilirler. Galeriye attıkları resimlere daha sonra tekrardan ulaşıp ilerlemelerini görebilirler.

Bu oyun ile çocuklar görsel zekalarını geliştirebilir, el göz koordinasyonunu sağlayabilir. Resim becerisi kazandırma, renk, desen, örüntü gibi kavramların anlaşılması gibi faydaları da bulunmaktadır.

Oyun 5 yaş ve üstü çocuklar için tasarlanmıştır. Çocuklarınızla beraber bu oyunu oynamayı ve onlarla beraber eğlenmeyi ihmal etmeyin.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi  Resim yapma, boyama, çizim
Matematik
Sanat  Resim
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Renk, şekil, boyut
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orfjinal düşünme, yeniden tanımlama
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici PicsArt
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Eğitim
Boyut 26,4 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android