monkey drum

Monkey Drum Oyun İncelemesi | iOS

Ritim duygusu, müzisyen olmanın ilk şartlarından birisidir. Ritmin sürekliliği, durumu gibi müzik parçalarının vazgeçilmez unsurları ritim duygusu ile ortaya çıkar. Ve bu da kişiyi müzisyen yapar. Müzik, şarkılar, ritim bir çocuğun ilk ilgilendiği şeylerden birisidir. Fakat ev içerisinde her çocuk bir enstrümana sahip olma şansına sahip değildir. Daha önce GarageBand uygulamasını incelemiştik, bugün de çocukların çok seveceği bir oyunu inceledik. Monkey Drum çocukların ritm duygusu geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Oyun, üç adet enstrüman ile çocuklara müzik yapma imkanı tanıyor. Bu üç enstrüman için verilen nota diyagramında istediğimiz kareleri doldurup karakterimiz olan maymunun bunu çalmasını sağlıyoruz. Hem işaretleyebiliyor hem de dinleyebiliyoruz. Dinlediğimiz müziği beğenirsek kayıt butonu ile şarkımızı kaydedebiliyoruz. Kayıt edilen şarkıları daha sonra tekrar dinleyebiliriz. Monkey Drum çocukların severek oynayacakları bir müzik oyunu.

Oyun, çocukların müziksel zekalarının gelişimine ve ritim duygularının oluşmasına katkı sağlayabilir. Ayrıca üretkenliklerini de tetikleyebilir ve onların üretirken mutlu olmalarını sağlayabilir.

Oyun ücretsiz versiyonda sınırlı sayıda özellik ile gelmektedir. Oyuniçi satın alma seçeneklerinin olması dolayısıyla oyunun ebeveyn kontrolünde oynanmasında fayda vardır.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi  Yönerge takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi Enstrüman çalma
Matematik
Sanat  Müzik
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Zaman, sıralama, örüntü
Dikkat Belirli uyarıcıları arama
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Esnek ve orijinal düşünme
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Flippfly
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi
Kategori Müzik
Boyut 15,2 MB
Yaş Sınırı 4 yaş ve üstü
Platformlar iOS