IMG_0281

Sevimli Dostlar Güçlen Geride Kalma | iOS

Kahvaltı günün en önemli öğünü. Bu konuda herkes hemfikir. Bu sebeple, hepimiz çocuklarımızın kahvaltılarını mükemmel bir şekilde yapmalarını istiyoruz. Ancak evdeki hesap çarşıya her zaman uymayabiliyor. Birçok çocuk kahvaltı ve yemek yeme konusunda pek iştahlı olmuyor. Tabi bu durumu düzeltmek için ebeveynler çeşitli yöntemlere başvuruyor. Günümüzde, eğitici mobil uygulamaları bu yöntemlerden bir tanesi haline gelmiş durumda.

5 yaş altı çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanması amacıyla yapılan ‘Sevimli Dostlar Güçlen Geride Kalma’ oyununda, Şaşkın Ördek’e sofrada duran peynir, zeytin, yumurta, ekmek, süt, domates, salatalık gibi Türk kahvaltı geleneğinin temel taşları olan yiyecekleri yemesi için yardım ediyoruz. Şaşkın Ördek’e istediği kahvaltılıkları yedirdikçe sağ tarafta bulunan enerji barı artıyor ve bar tamamlanınca ördek daha da güçleniyor.

Oyun çocukların sofra düzeni ve sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanması açısından başarılı olabilir. Ancak oyundaki karakterin yemek yedikçe değişmeyen mutsuz ifadesi, enerji barı tamamlanınca ördeğin güçlendiğine dair fiziksel bir değişimin gerçekleşmemesi ve oyundaki seslendirmeler bazı çocuklarda istenilen kazancı sağlayamayabilir.

*Sağlıklı beslenme ve sofra düzeni kazandırılmak istenen çocuklara yemek sırasında oyun oynatılması, video izletilmesi pedagoglar tarafından tavsiye edilmemektedir. Bu sebeple ‘Sevimli Dostlar Güçlen Geride Kalma’ oyununu yemek saatleri dışında çocuğunuza oynatmanızı tavsiye ederiz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri
Kavramsal Beceri Nesneleri kavrama ve yönlendirme
Dikkat
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi Var
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi Hayvan Sevgisi, Yardımseverlik
Yaratıcılık
Teknik Beceriler El – Göz Koordinasyonu
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Sağlıklı Beslenme
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Adisebaba Animasyon Film Yapım ve Pazarlama A.Ş.
Fiyat 2,69 TL
Oyun Web Sitesi http://www.adisebaba.com/
Kategori Eğitim
Boyut 42,4 MB
Yaş Sınırı 5 yaş ve altı
Platformlar iOS