1

Lipa Train Oyun İncelemesi | iOS

Hızlı karar alma, strateji kurma, zihinsel gelişimin doğru ve iyi bir şekilde gerçekleştiğini gösterir. Bir çocuğun, zihinsel gelişim sürecindeki bu kazanımları elde edebilmesi için hızlı karar vermesi gereken durumda bulunması ya da bunun için geliştirilmiş oyun vb. gibi araçları kullanması gerekir. Oyna Keşfet Öğren olarak, çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunacak bir oyunu inceledik: Lipa Train.

Oyun, hareket halindeki trenin hedef meyvelere ulaşmasını sağlamak üzerine kurulu. Bunun için yol ayrımlarında yer alan yön işaretlerine dokunarak trenin gideceği yönü belirleyebiliyoruz. Tren, hedef meyvelere ulaşıp tümünü topladığında bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Her yeni aşamada daha karmaşık bir yol karşımıza çıkıyor ve hedeflere ulaşmak daha zor oluyor. Bunun için de hızlı karar vermek ve hızlı düşünmek gerekiyor.

Oyun, çocukların zihinsel gelişimine olumlu etki edecek şekilde tasarlanmış. Hızlı düşünme, hızlı karar alma, yön bilgisi gibi kazanımlar elde edilebilen bu oyun, 4 yaş ve üzeri çocuklar için oldukça faydalı.

Çocuğunuzla beraber oynarken, onun karar almasına ve düşünmesine engel olmamak için müdahale etmekten kaçınmanızı tavsiye ederiz. Ama o oynarken siz de onu izleyerek eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama
Kavramsal Beceri Yön, konum, sıralama, renk, şekil
Dikkat
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler El – Göz Koordinasyonu
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Yok
Geliştirici Lipa Learning
Fiyat iOS: $1.99, Android: Ücretsiz
Oyun Web Sitesi https://lipalearning.com/en/game/lipa-train
Kategori Eğitim
Boyut 63 MB
Yaş Sınırı 4 yaş ve üstü
Platformlar iOS, Android