1200x630bf[1]

Teachley: Addimal Adventure Oyun İncelemesi |iOS

Zihinden işlem yapma, toplama çıkarma işlemleri okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukları zorlayan konulardır. Birçok çocuk, bu konuları aşamadığı için matematiğe olan ilgisi azalıyor ve matematik kendileri için problem olmaya başlıyor. Matematik tabanlı mobil eğitsel oyunları daha önce çok kere inceledik, bu sefer de farklı bir örneği yine sizlere tanıtmak istedik. Teachley: Addimal Adventure.

Teachley: Addimal Adventure oyunu matematik tabanlı bir oyun. Oynayan çocuklar, hikayeleştirilmiş bir olay üzerinden kendilerinden istenen işlemleri gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Toplama işlemi soruları, ilk aşamada geldiğinde, süre noktasında bir kısıtlama bulunmuyor ve istenen sonuç sayı basamağında işaretlenmesi bekleniyor. Çocuk cevap veremiyor olursa, ona ipuçları veriyor ve doğru cevabı bulmasını sağlıyor. Süreli kısımda ise belli bir süre veriliyor ve çocuktan istenen sonuç bekleniyor. Çocuk, istenen sonucu veremez ya da sürenin bir kısmını düşünerek harcarsa yine ipucu veriliyor ve çocuktan cevap bekleniyor.

Oyun, hızlı düşünme, analitik düşünme, matematiksel zekayı geliştirme gibi kazanımlar sunuyor. Çocuklar, bu oyunla, zihinden işlem yapabiliyor, hızlı düşünüp karar alabiliyor. Ve bunlardan önemlisi, hikayeleştirilmiş bir olay üzerinden oyun ilerlediği için sıkılma ya da yarıda bırakma gibi olumsuz durumlar ortaya çıkmıyor.

Oyun, 6 yaş ve üzerindeki (ilkokul çağı) çocuklar için oldukça faydalıdır. Okul öncesi eğitimdeki çocuklar da bu oyun ile matematiğe ilgi duyabilir.

Oyunla ilgili video ve değerlendirme tablomuz:

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Aritmetik, cebir
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Problem çözme, planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Gruplama, renk,
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama,
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme, kendini tanıma
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:  Hikayede bulunan kötü kahramanlar az miktarda şiddet örneği olabilir.
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketime Özendirme:
Geliştirici Teachley
Fiyat 2.99$
Oyun Web Sitesi http://www.teachley.com/
Kategori Eğitim
Boyut 129 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve üstü
Platformlar IOS