maxresdefault[1]

Ready Jet Go! Space Explorer Oyun İncelemesi | iOS, Android

Uzay, yıldızlar, kainat, insanı her devirde cezbetmiş ve insanın “kaşif” ruhunu sürekli diri tutmuştur. Günümüzde, yıldızlararası seyahatle ilgili filmler yapılıyor ve insanoğlu uzaya gitmek için canla başla uğraşıyor. Her ne kadar bugün şehirlerin ışıkları bizi uzayın ve yıldızların güzelliğinden alıkoysa da, uzay, yıldızlar, hala bizim için merak uyandırıyorlar. Dolayısıyla çocuklar da küçük yaşlardan itibaren “aydede”yi, yıldızları merak ediyor ve onlarla ilgili sorular soruyorlar. Biz de, çocukları uzaya ve astronomiye daha meraklı hale getirebilecek bir oyunu, Ready Jet Go! Space Explorer oyununu inceledik.

Oyun, tamamen uzay ve yıldızların keşfiyle alakalı. Kahramanımız Jet, uzay gemisi ile yolculuğa çıkıyor ve bizden kendisini bulmamızı istiyor. Verdiği ipuçları sayesinde yıldız haritasından Jet’in bulunduğu gezegeni ya da takımyıldızı buluyor ve işaretliyoruz. Aynı zamanda, bir ansiklopedi gibi, gezegenler ve yıldızlar hakkında bilgi de veren oyun, konum izni isteyerek bulunduğunuz yere ve zamana göre yıldızları da size gösterebiliyor. Bu sayede daha interaktif ve artırılmış gerçeklik imkanı tanıyor.

Çocuğunuz, Ready Jet Go! Space Explorer ile yıldızları tanıyabilir, uzayı merak etmeye başlayabilir, gezegenleri, yıldız sistemlerini, galaksileri vb. öğrenebilir. Merak duygusunun artırılması ve çocuğun bilgiye meraklı hale gelmesine imkan tanıyan bu oyunun tamamen İngilizce olması oynanışı az da olsa etkiliyor. Çocuğunuz İngilizce konusunda yeterli bilgiye sahip değilse ya da siz ona eşlik ederken söylenenleri Türkçeye çevirmezseniz, oyun asıl amacına ulaşamayabilir.

6 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği bu oyun, oldukça faydalı. Tabii yabancı dil konusunda yeterli bilgiye sahip olunursa.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim  Fizik, Astronomi
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Karşılaştırma, anlam çıkartma
Kavramsal Beceri Yön, konum, gruplama, eşleştirme, şekil, boyut
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama,
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme, kendini tanıma
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:  Astronomiye ilgi duyurma
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketime Özendirme:
Geliştirici PBS Kids
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://pbskids.org/apps/ready-jet-go-space-explorer.html
Kategori Eğitim
Boyut 144 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve üstü
Platformlar IOS, Android