561228587_1280x720[1]

Gigglebug’s Face Race Oyun İncelemesi |iOS

Taklit, bir çocuğun dünyayı kavraması, duyguları, fikirleri anlaması için kullandığı ilk yöntemlerden birisidir. Çocuk, ailesini taklit eder, çevresinde gördüklerini yapmaya çalışır. Gelişim çağındaki bütün çocuklar taklit ederek öğrenirler. Çocukların bu özelliklerini eğlenceye dönüştüren ve ifadeleri, onları eğlendirerek öğreten bir uygulamayı inceledik: Gigglebug’s Face Race.

Oyun, 4 ana karakter ile başlamaktadır. İstediğiniz bir karakteri seçip oyuna başlıyorsunuz. Burada özellikle ifade etmeliyiz ki, uygulamaya kamerayı kullanma yetkisi vermelisiniz. Uygulama kamerayı kullanarak yüzünüzün fotoğrafını istiyor ve oyun kısmına geçiyor. Karakter, önce bir ifade yapıyor, sonra aynı ifadeyi sizden bekliyor. 3 saniye içinde o ifadeyi uygun şekilde yapmanız gerekiyor. Her seferinde 5 adet hedef ifade gösteriliyor. Sonra, yaptığınız ifadelerin fotoğrafları ve olması gerekenleri karşılaştırılıp puan veriliyor. Aynı karakter birden fazla kere oynanabildiği için rekor puan hesabı da yapılıyor ve bu sayede oyunun sürekliliği sağlanmış oluyor.

Oyun, çocuğunuz için eğlenceli dakikalar vaat ediyor. Hedef karakterin, çocukların hoşuna gidecek ifadeleri ve çocukların bunu taklit ederek puan kazanmaya çalışmasıyla çocuklar yüz kaslarını daha etkin kullanabilmeyi, hedef süre içerisinde görevi yerine getirmeyi, hızlı düşünüp hızlı karar vermeyi öğrenebilir.

3 yaş ve üzeri çocuklar için tasarlanmış bu oyunu çocuklarınızla beraber sizler de oynayabilirsiniz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama
Kavramsal Beceri Konum, zaman
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama,
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme, kendini tanıma
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Yeniden tanımlama
Teknik Beceriler
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:
Tüketim:
Geliştirici Gigglebug
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://www.gigglebug.tv/
Kategori Eğlence
Boyut 154 MB
Yaş Sınırı 3 yaş ve üstü
Platformlar IOS