1461659805_maraton (1)

Çocuk Maratonu Anneler Gününde Gerçekleştirilecek

Spor, küçük yaşlardan itibaren kazandırılması gereken bir hayat disiplinidir. Çocuklar ufak yaşlarda spora alıştırılmalı ve spor onlara sevdirilmelidir. Ülkemizde, spor konusunda ne kadar eksiklik yaşasak da, son zamanlarda bu konuda atılımlar yapılmaktadır. Özellikle çocuklar için düzenlenen spor etkinliklerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunlardan birisi de 2015 yılında ilki gerçekleştirilen İstanbul Çocuk Maratonu.

İstanbul Çocuk Maratonu, bu sene 8 Mayıs tarihinde gerçekleştiriliyor. Anneler Gününde gerçekleştirilecek bu etkinlikle çocuklar ve aileleri güzel bir gün yaşayacaklar. İlkine 7.000 çocuğun katıldığı ve büyük bir coşku ile gerçekleşen maratona bu sene daha fazla katılım bekleniyor.

8 Mayıs 2016 tarihinde Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda düzenlenecek Didi 2. İstanbul Çocuk Maratonu, 7 farklı kategoride gerçekleştirilecek ve maraton öncesi ve sonrası etkinlikleri ile de daha eğlenceli hale gelecek. Etkinlik günü her yaş grubuna göre eğlenceli aktivite ve oyun alanlarının kurulu olacağı etkinlik alanında, tüm çocuklar ve aileler sanatçı Ceza konseri ile farklı bir Anneler Günü geçirecek.