Brainbean-banner-800.png.900x400_q85_crop[1]

Brainbean Oyun İncelemesi |iOS

Zihinsel gelişim, çocuğun gelişim sürecindeki en önemli süreçlerden biridir. Bunu destekleyecek her türlü oyuncak, materyal, eğitsel araçlar çocuğun zihinsel gelişim sürecine olumlu katkı yapacaktır. Biz de, bu süreçte kullanabileceğiniz, çocukları birçok açıdan düşünmeye, hızlı karar vermeye, düşünme fonksiyonlarını geliştirmeye yönlendiren bir oyunu inceledik: Brainbean.

Brainbean, 9 farklı alt oyundan oluşan bir mobil eğitsel oyundur. Oyunlar, tümdengelim, tümevarım tabanına oturtulmuş farklı konseptlerde içereklere sahiptir. Mesela, kelime oyununda, 3 farklı kelimeyi tamamlayan ortak kelimenin yazılmasını istiyor. Bir başka kelime oyununda kelimenin anlamı yazılmış ve o kelimeyi bulmak oynayan kişiye bırakılmış. Çizim tamamlama oyunu, kelime oluşturma oyunu, desen tamamlama, yol bulma gibi diğer oyunlar da çocuğunuzun severek oynayacağı ve zihinsel gelişimlerine oldukça katkı sağlayacak alt oyunlar.

Oyun ile, hızlı düşünme, analitik düşünme, karar verme, inisiyatif alma, anlam çıkarma gibi kazanımlar elde edilebilir. Rekor puan uygulaması bulunması sebebiyle sürekliliği sağlanmış. Bu sayede çocuğunuzun, belli bir süre değil, istediği zaman açıp oynayabileceği bir oyun ortaya çıkmış.

Zihinsel aktivite yaptıran, düşünme becerilerini kuvvetlendiren, hızlı karar alma, hızlı düşünme gibi kazanımlar sağlayan bu oyunu sadece anne babalara değil, eğitimcilere de tavsiye ediyoruz.

appstore

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi, yabancı dil öğrenimi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Neden-sonuç ilişkisi kurma, problem çözme, planlama, karşılaştırma, anlam çıkartma,
Kavramsal Beceri Yön/konum, zaman/sıralama/gruplama/eşleştirme, renk, şekil, boyut,
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama,
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi  İnisiyatif alma
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme, kendini tanıma
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık  Yeniden tanımlama
Teknik Beceriler  Analitik düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj:
Korku & Şiddet:  Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar:  Yok
Tüketime Özendirme:  Yok
Geliştirici Tanner Christensen
Fiyat 1.99$
Oyun Web Sitesi http://brainbeanapp.com/
Kategori Eğitim
Boyut 60.1 MB
Yaş Sınırı 9 yaş ve üstü
Platformlar IOS