quento_ss1[1]

Quento Oyun İncelemesi |iOS

Toplama ve çıkarma işlemleri matematiğin temelidir. Fakat bunların çocuklar tarafından öğrenilmesi ya da zihinden yapılması her zaman kolay olmaz. Zihinden matematiksel işlemler için düşünmek, çokça pratik yapmak ve matematiği sevmek gerekir. Biz de, çocuklarınız için basit ama etkili olabilecek bir zihinden matematik işlemleri yapan oyunu inceledik: Quento.

Quento, 2 ve 3 adet rakam ve toplama ve çıkarma işlemleri kullanarak hedef sayıya ulaşmanızı isteyen bir oyun. Ücretsiz versiyonunda 2 ve 3 rakamla oynama özelliği varken, ücretli versiyonunda 4 ve 5 rakamlı işlemlere de izin veriyor. Oyuna başladığınızda, sizden 2 rakamı toplayarak ya da çıkararak hedef rakama ulaşmanızı istiyor. Üç doğru yaptığınızda 3 rakamlı işlemler açılıyor. 3 rakamlı işlemler kısmında da üç adet hedef sayı var. Bu hedef sayılara ulaştığınızda, ücretsiz oynuyorsanız bir sonraki aşamaya, ücretli versiyonu oynuyorsanız 4 rakamlı ve 5 rakamlı işlemlere geçiriyor ve her birinde üçer adet doğru yapmanızı istiyor.

Zihinden matematik işlemleri yapmak için uygun, toplama ve çıkarma ile sınırlı Quento oyunu, çocuklarınızın matematiksel zekalarının gelişmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, basit işlemlerle, matematikte pratik yapmasını ve zihinden işlemlerde ustalaşmasını sağlayabilir. Tümevarım ya da tümdengelim metotlarını uygulamayı öğreterek geniş çaplı düşünme becerisi kazandırabilir.

Matematiksel işlemlerde oldukça fayda sağlayacak, zihinden matematik pratiği yaptıracak ve beyninizin çalıştığını hissettirecek bu oyun, çocuklara ağır gelse de, beraberce oynadığınızda çok etkili bir öğrenme aracı olabilir. Çocuklarınızla birlikte oynamanızı, bu sebeple tavsiye ederiz.

Oyun içi satınalma işlemleri olduğu için çocuklarınıza oynatırken gözetlemeyi veya internet bağlantısını kapatmayı deneyebilirsiniz.

appstore AndroidMarketLarge

Konular
Dil ve Okuma-Yazma Öğrenimi Yönerge Takibi
Fen/Doğa ve Bilim
Genel Kültür
Hobi
Matematik  Toplama, çıkarma, zihinden işlemler
Sanat
Kazanımlar
Düşünme, Yorumlama, Yargılama Becerileri Planlama, karşılaştırma
Kavramsal Beceri Sıralama, gruplama, eşleştirme
Dikkat Bilişsel etkinliklere odaklanma, belirli uyarıcıları arama,
Hafıza
Öz Denetim/Otonomi
Sosyal-Duygusal Gelişim Duruma uygun tepki verme
Değerler Eğitimi
Yaratıcılık
Teknik Beceriler  Analitik Düşünme
Değerlendirmeler
Olumlu Mesaj: Olumlu Mesaj Var
Korku & Şiddet: Yok
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar: Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranış Yok
Tüketim: Tüketime Özendirmesi Var
Geliştirici Q42
Fiyat Ücretsiz
Oyun Web Sitesi http://quento.com/
Kategori Bulmaca
Boyut 2,8 MB
Yaş Sınırı 6 yaş ve üstü
Platformlar IOS, Android