1

Etkili Anne Baba Eğitimi Kitap Önerisi

Anne baba ailenin direğidir ve çocuklar da bu yapının en güzel unsurudur. Anne babanın, çocuklarını olabildiğince özenli yetiştirmesi ise bu yapının yıllarca sağlam kalmasına hazırlıktır. Anne ve baba, çocuğunu en güzel şekilde yetiştirerek bu yapıyı muhafaza eder. Bunu da bilinçli bir anne baba olarak sağlayabilir. Pekiyi, çocuğu iyi bir şekilde yetiştirmek nasıl mümkün olacak? Bunun için öncelikle anne ve babanın kendisini bu “meslekte” eğitmesi gerekir. Bunu da kitaplar aracılığıyla yapabilirler. Biz de bu hafta “Etkili Anne Baba Eğitimi” adlı kitabı sizler için inceledik.

Etkili Anne Baba Eğitimi, Dr. Thomas Gordon’ın imzasını taşıyan bir eser. Yılların birikimi ile yazılmış ve anne babaların çocuklarıyla iletişimi nasıl olmalı, anne baba çocukların problemlerine nasıl yaklaşmalı gibi genel konular üzerinde durulmuş. Çocuklarla iletişim, onlara sorumluluk yükleyebilme, sorunlarına çözüm bulabilme gibi konulara eğilmiş ve bu konular hakkında güzel tespitler ve çözümler sunulmuş.

Kitap 395 sayfa olup, sadece anne babaların değil eğitimcilerin de başucu eserlerinden biri olmalıdır.

Kitap hakkında yayınevinin açıklamasını okuyabilirsiniz:

Anne-babalara çocuklarıyla nasıl daha etkili iletişim kuracaklarını anlatan Etkili Anne-Baba Eğitimi (Eae) uzmanlar tarafından alanında en iyi çalışma olarak kabul ediliyor.
Dr. Thomas Gordon’ın uzun süren detaylı araştırmalarıyla bir araya gelen bu program güncelleştirildi ve genişletildi. Bu kitap siz anne-baba ve tüm eğitimcilere şu faydaları sağlayacak:

-Kötümser bir anne-baba olmaktan kaçınacaksınız.
-Çocuklarınızı dinlemeyi öğrenecek, böylece çocuklar da size her şeyi anlatacaklar.
-Çocuklara problemleriyle nasıl baş edeceklerini öğreteceksiniz.
-Çocukların anlama ve kavrama yeteneklerini geliştireceksiniz.

Etkili Anne-Baba Eğitimi (Eae) ceza vermeden çocukların sorunlarına çözüm getiren müthiş bir kitap. Ayrıca çocuklara sorumluluk yüklemenin çeşitli yollarını anlatan bu çalışma sadece anne-babaların değil, tüm eğitimcilerin okuması gereken yararlı bir eser.

Yazar Thomas Gordon
Yayınevi Profil Kitap
Sayfa Sayısı 395
Kapak 1